1 procent podatku - spraw komuś szczęście

Posted on 24/01/2023 7:29am

Każdego roku duża część ludzi w kraju musi rozliczyć się w urzędzie skarbowym. Dotyczy to ludzi, mają zatrudnienie i z własnej pracy mają stały zysk, przekraczający pewną konkretną kwotę. Kilka lat temu można było się rozliczać jedynie w sposób tradycyjny, poprzez uzupełnienie odpowiedniego wniosku. Aktualnie istnieją na to metody bardziej współczesne. W każdej sytuacji jednak można poprosić o pomoc fachowców w tej dziedzinie.


Fundacja Na Ratunek
Biura rachunkowe i wykwalifikowani księgowi mogą pomóc przy wypełnianiu PIT tak, by wszelkiego rodzaju wątpliwości były rozwiane, a formularze przygotowane w sposób właściwy. Od kilku lat istnieje również możliwość przekazania 1% podatku (link do naratunek.org) na konto dowolnie wybranej instytucji.

Przekazywanie 1%
Na prośbę rozliczającego się od kwoty podatku odlicza się 1%, który może być przeznaczony na wybrany cel.

Nasz link do www kancelaria adwokacka piotrków trybunalski zdziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Zatem nie zwlekaj i wejdź tam!

Warto to zrobić, ponieważ w innym wypadku kwota ta przepada. Lista organizacji, którym można w ten sposób pomóc jest obszerna i nieustannie się poszerza. Są to tak zwane organizacje pożytku publicznego, czyli takie, które służą pomocy innym osobom i nie tylko. Należą do nich przykładowo rozmaite fundacje, które za cel postawiły sobie pomoc jednej, indywidualnej osobie. Często występującym przypadkiem jest na przykład, że instytucja pomaga jednemu poważnie choremu człowiekowi w zbieraniu środków na lekarstwa i zabiegi. Ponadto na liście można znaleźć organizacje zajmujące się kwestiami ekologii czy przykładowo pomagające bezpańskim zwierzętom.

Rozliczanie on-line
Od pewnego czasu istnieje możliwość rozliczania PIT z wykorzystaniem łącza internetowego. Można tego dokonać na różne sposoby. Uzależnione jest to na przykład od rodzaju rozliczenia, jakiego się dokonuje. Można to uczynić z użyciem kwestionariuszy, które są do pobrania darmowo na stronach internetowych. W tej sytuacji wypełnia się je, następnie drukuje i dostarcza do urzędu. Dostępne są również specjalne aplikacje do dokonywania rozliczeń stuprocentowo za pomocą sieci. Aplikacje te są jednak płatne. Żeby znaleźć te możliwości, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „PIT 2013” (o PIT 2013 w serwisie naratunek.org) i znaleźć formularze oraz instrukcję postępowania.

Tags: dokumenty, fundacja, formularze, część, dochody, kwota, działania, Księgowi, możliwość