Alternatywa dla pieluch jednorazowych

Posted on 05/05/2020 8:47am

Świadomi rodzice z zaangażowaniem przygotowują się na powitanie na świecie małej Kruszynki. Wiele przeczytanych artykułów, liczne poradniki, a wszystko to służy jednemu: aby dokonać dobrego wyboru. Mało kto jednak zgłębia wiedzę na temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, gdyż w dzisiejszych czasach już nikt nie używa tetry.

Ponowna wizyta w sklepie, wybór należytego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż zazwyczaj zaczynamy od wersji najlepszej, czyli najdroższej. Wtedy, zdumieni kosztem paczki pieluch, rozpoczynamy poszukiwania tańszej- acz tak samo skutecznej alternatywy, np.

Jeżeli absorbują Cię prezentowane w tym tekście kwestie i masz chęć przeczytać większą ilość informacji na taki temat - kliknij tu (https://dentistree.pl/index.php/cennik/).

eko pieluszki. Dodatkowo za dobre pampersy uchodzą takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość pieluszki. Nie myślmy jednak, iż to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą powodować odparzenia i uczulenia u maluchów.

pieluszka dla dziecka
Author: CatEyedKP
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach na rynku możemy spotkać kilka wartych zwrócenia uwagi produktów-zamienników powszechnie stosowanej pieluchy jednorazowej. Między nimi można znaleźć zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe frotowe, jak i najnowsze pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one). Pieluchy tak zwane składane, np.

Spodobała Ci się nasza informacja ze strony (http://aksonaxis.pl/)? Jest nam bardzo miło. Oczywiście pragniemy zachęcić Cię do lektury nowego wątku o podobnym temacie.

tetrowe pieluchy są wykonane z bawełny, czasem też bambusa, a więc z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch powinniśmy dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przeciekaniem. Do niezaprzeczalnych zalet takich pieluch należy fakt, iż są uszyte w części lub w całości z naturalnych, bezpiecznych dla skóry noworodka materiałów. Do wad – konieczność prania oraz czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Reasumując: podczas spacerów tzw. pampersy będą świetnym wyborem – brudną pieluchę po prostu się wyrzuca. Jednak, jeżeli zorientujemy się, że pampersy powodują podrażnienia u malucha oraz kiedy chcemy żyć EKO, kupmy pieluchy, które używane są od zawsze.

Tags: rodzice, dzieci, Zasady, pieluchy, decyzja, temat, powietrze