Bezpieczne zabawki dla dzieciaków – na co zwracać uwagę?

Posted on 01/12/2022 7:39am

Kupujemy potomkom zabawki na urodzinki, Mikołaja – a w większości wypadków bez okazji, wyłącznie po to, by spowodować frajdę.
zabawki dla dziewczynek
Author: conskeptical
Wytwórcy wabią walorami edukacyjnymi, estetycznymi a także szczególną pomysłowością oferowanych przez siebie artykułów. Czy jednakże to jest najistotniejsze?
Wkraczając do marketu z gadżetami możemy się poczuć obezwładnieni bezdnem asortymentu: misie, klocki, lalki w każdej realnej postaci, w zestawach niewielkich i dużych. Zabawki świergoczące, mówiące, siusiające – i takie, jakimi sami chętnie byśmy się pobawili, pomimo iż dziećmi od dawna już nie jesteśmy. Gadżety dla niemowląt, dla trzylatków, zabawki dla chłopców - wybór jest przeogromny, wiesz się o nim - Po szczegóły sprawdź stronę KrainaZabawy Dobierając wśród tego bogactwa zabawek inspirujemy się przede wszystkim marzeniem dziecka. Nierzadko zwracamy uwagę również na to, czy zabawka będzie stymulowała do rozwoju nowych zdolności dla przykładu rozpoznawania obrysów, nauki wyraźnej wymowy, opanowania liter. Wdzięk zabawki również się liczy – im piękniejsza, tym bardziej przyciąga wzrok. Oczarowani, skoncentrowani na walorach estetycznych, zapominamy częstokroć o tym, co powinno być najistotniejszym kryterium przy wyborze zabawki, którą podarujemy własnemu bądź zaprzyjaźnionemu maluchowi - bezpieczeństwo.
Zabawki dla dziewczynek i nie tylko powinny być przede wszystkim pewne i na to wyjątkowo należy zwrócić uwagę, po więcej - sprawdź stronę źródłową Jak wynika z najnowszych badań – co trzecia przetestowana przez IH zabawka nie spełnia wymogów.


Nieprawidłowości jednakże nie są niepokojące na szczęście. Zazwyczaj bowiem na zabawkach nie usytuowano wymaganych przez rozporządzenie informacji.

Tags: klocki, zabawki, zestaw