Broń myśliwska o jak dużym kalibrze jest wykorzystywana na jelenia lub dziki?

Posted on 13/06/2022 7:50am

Nie wszyscy wiedzą, że jeśli chodzi o kwestię broni myśliwskiej, to powinna być ona nie tylko celna i ergonomiczna, ale także estetyczna.


Zanim zakupimy broń, to powinniśmy mieć świadomość, w jaki sposób chcemy ją wykorzystywać.
Dom o Zielonych Progach
Author: Ruocaled
Source: http://www.flickr.com


Odmienne są bowiem wymogi odnoszące się do broni do polowań, odmienne zaś wobec broni wykorzystywanych do strzelectwa myśliwskiego. Odmienne będą także ich funkcje czy też atuty. Powinniśmy się namyśleć, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Dla przykładu broń kombinowana wydaje się być ciekawym wyjściem dla tych osób, które jeszcze nie całkiem wiedzą, która dziedzina myślistwa ich interesuje. Z broni kombinowanej można strzelać kulami, jak i śrutem. Idealnie się sprawdzi również przy drobnej, jak i przy grubszej zwierzynie tak z większej odległości, jak i z małych. Lufa śrutowa jest odpowiednia przy niewielkim dystansie, kulowa z kolei może pozwalać na oddanie celnych strzałów z dużej odległości.


Twoja Galeria


Uniwersalność posiada swoje zalety, przy czym zawsze przedstawia pewien konsensus. Co poniektórym może nie odpowiadać ograniczona ilość strzałów bez konieczności przeładowania.

Jeśli zaabsorbował Cię prezentowany na tej stronie materiał, bez wahania sprawdź dodatkowo towarzyszące informacje - one też są godne polecenia.

Jest to również czynnik, dla którego myśliwi trochę częściej wybierają 2 rodzaje broni specjalizującej się w konkretnym kierunku zwierzyny różnych gabarytów. W przypadku tzw. grubszej zwierzyny typowej dla naszego klimatu najlepsza okaże się broń o kalibrze od 7,62 do 9,3 milimetra. Te większe będą się sprawdzać głównie w czasie łowów wieczornych oraz pędzonych, ponieważ nawet przy nieco mniej celnym strzale, mogą powalić zwierzę.
Jeśli polujemy w lokacjach, które obfitują w sarnę czy jelenie albo dziki, można się skusić na broń o kalibrze 6,5 x 55, 6,5 x 57(R), 7 x 64(65R) lub 7 x 57 (R) z wolniejszą kulą posiadającą bardziej znaczącą masę.

Tags: dom, gra, czas, funk, broń