Broń stosowana w przeszłości – jakie jej rodzaje były najczęściej wykorzystywane?

Posted on 18/09/2020 7:39am

Broń niestety była do zawsze towarzyszem człowieka. Początkowo najprawdopodobniej jej rolę pełniły twarde przedmioty, chociażby kości, jednak razem z rozwojem człowieka, rozwijana była również ta strona jego życia. W czasach starożytnych jedną z najbardziej popularnych broni była włócznia, która umożliwiała widowiskową walkę na dużych odległościach. Już od wieków starożytnych człowiek używał też mieczy, jakich produkcja z czasem stała się łączona ze sztuką.

Strzały
Wykucie miecza, który był ostry, wytrzymały, a jednocześnie wystarczająco lekki było bardzo trudnym zadaniem. Ponadto, właściciele mieczy mieli na uwadze ich prezencję. Miecze były niekiedy bogato zdobione. Najbogatsze osoby decydowały się na ozdabianie rękojeści miecza szlachetnymi kamieniami. Często były one inkrustowane złotem. Bronią, która dawała człowiekowi wielkie pole do popisu były łuki tradycyjne. Łuki wykonywano z drewna, a ich produkcja była dosyć wymagająca.Łuk musiał być bowiem dobrze wyważony, aby zapewnić nośność strzały. Łuki, tak samo jak miecze, zdobiono. Ta broń świetnie nadawała się nie tylko na polu walki, ale też w czasie polowań. Posługiwanie się łukiem nie było proste.

Równie ekscytujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem (http://www.motoargo.pl/pol_m_Uklad-wydechowy-do-Motocykli-Skuterow_Tlumiki-396.html), który jest tu!

Wręcz przeciwnie, potrzebna była celność i opanowanie, jako że wystarczyło drżenie rąk, aby chybić. Przełom pojawił się w momencie opracowania broni palnej. Początkowo jej wykorzystanie było problematyczne, jako że wskazane było jej częste ładowanie. Współcześnie z kolei broń jest wyposażona w magazynek składający się z dużej ilości kul. W dodatku, na rynku sprzedawana jest broń z celownikami. W przeszłości bardzo popularne były armaty, które sprawdzały się szczególnie w walce w otwartym polu, gdyż siały spustoszenie w oddziałach przeciwnika.
Oczywiście, każdy kraj i region ma własną broń, której charakter był zależny od stylu walki. Przykładowo, polscy chłopi w czasie insurekcji kościuszkowskiej, z braku prawdziwej broni, posługiwali się własnymi kosami osadzonymi na długich drzewcach. Z tego względu, oddziały zyskały nazwę kosynierów.

Broń była nieskomplikowana, jednakże w walce rzeczywiście bardzo niebezpieczna. Współcześnie posługiwanie się bronią w Polsce jest niedopuszczalne. Nie można posiadać broni palnej, poza osobami które uzyskały wymagane pozwolenie.

Tags: drewno, Kości, broń, broń palna