Bujanie w przestworzach, czyli niepowtarzalne hobby

Posted on 15/02/2022 7:07am

Jeżeli myślimy nad tym, jak zagospodarować wolny czas, lub musimy jakoś odreagować napięcie w pracy i przy tym lubimy mocne doznaniaświetnym wyjściem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i jak zacząć?

Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
Corocznie notowany jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po pobijanych rekordach w liczbie pasażerów na wszystkich portach lotniczych w Polsce. Coraz to większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale dość już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skupmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogaczy. Mikrosamoloty, gdyż to o nich mowa, stają się ostatnio częstym widokiem na niebie.

Ten artykuł ma interesujące dane na opisywany wątek, ale jeżeli chcesz poznać podobne aktualności, to szczegółowo przeanalizuj solidne informacje.

Ich ceny wahają się już od ok. 50 000 euro, a te z drugiej ręki dostępne są już za 1/5 tej kwoty. Trzeba jednak pamiętać, że aby zacząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw odbyć stosowne szkolenie lotnicze, którego cena to około ośmiu tys. złotych (wejdź na stronę i dowiedz się więcej o szkoleniach lotniczych). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu jest niewiele wyższy niż dobrej klasy nowe auto. Osoby, dla których powyższe kwoty mogą być za wysokie mogą pomyśleć o czymś tak samo fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na dużej wysokości powoduje niesamowity poziom doznań i może być idealnym sposobem dla amatorów silnych wrażeń.Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki kształtują się na poziomie zdecydowanie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych osób. Skoki w tandemie, to znaczy razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują od kilkuset zł. Aby mieć możliwość oddawania skoków samodzielnie, potrzebne będzie szkolenie spadochronowe . Tutaj cena osiąga już około kilka tysięcy złotych. Pozytywnie odbyte szkolenie spadochronowe otwiera nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeśli zdecydujemy się na swobodne spadanie z wysokości, wtedy musimy rozważyć kupno własnego sprzętu. Za komplet potrzebnego ekwipunku należy zapłacić minimum 10 tys. złotych, z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy mocnych doznań nie są skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy czy szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i nie zawsze musi oznaczać kolosalne wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

Tags: samoloty, skok ze spadochronem, ruch lotniczy, lotnictwo amatorskie, skoki spadochronowe