Bujanie w przestworzach, czyli niepowtarzalne hobby

Posted on 15/05/2020 7:25am

Jeżeli myślimy nad tym, jak zagospodarować wolny czas, lub musimy jakoś odreagować napięcie w pracy i przy tym lubimy mocne doznaniaświetnym wyjściem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i jak zacząć?

Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
Corocznie notowany jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po pobijanych rekordach w liczbie pasażerów na wszystkich portach lotniczych w Polsce. Coraz to większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale dość już o komercyjnym ruchu lotniczym. Skupmy się raczej na lotnictwie amatorskim.

Jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bogaczy. Mikrosamoloty, gdyż to o nich mowa, stają się ostatnio częstym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się już od ok. 50 000 euro, a te z drugiej ręki dostępne są już za 1/5 tej kwoty. Trzeba jednak pamiętać, że aby zacząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw odbyć stosowne szkolenie lotnicze, którego cena to około ośmiu tys. złotych (wejdź na stronę i dowiedz się więcej o szkoleniach lotniczych). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu jest niewiele wyższy niż dobrej klasy nowe auto. Osoby, dla których powyższe kwoty mogą być za wysokie mogą pomyśleć o czymś tak samo fascynującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Skok z samolotu lecącego na dużej wysokości powoduje niesamowity poziom doznań i może być idealnym sposobem dla amatorów silnych wrażeń.Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki kształtują się na poziomie zdecydowanie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych osób. Skoki w tandemie, to znaczy razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują od kilkuset zł. Aby mieć możliwość oddawania skoków samodzielnie, potrzebne będzie szkolenie spadochronowe . Tutaj cena osiąga już około kilka tysięcy złotych. Pozytywnie odbyte szkolenie spadochronowe otwiera nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeśli zdecydujemy się na swobodne spadanie z wysokości, wtedy musimy rozważyć kupno własnego sprzętu. Za komplet potrzebnego ekwipunku należy zapłacić minimum 10 tys. złotych, z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy mocnych doznań nie są skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok spadochronowy czy szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i nie zawsze musi oznaczać kolosalne wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

Tags: samoloty, skok ze spadochronem, ruch lotniczy, lotnictwo amatorskie, skoki spadochronowe