Co ciekawego może zaproponować Łódź odwiedzającym to miasto, gdzie można tam zrobić najlepsze zakupy.

Posted on 12/05/2022 7:46am

Jednym z większych miast w Polsce jest Łódź, i chociaż nie może poszczycić się tak bogatą historią jak Warszawa, Wrocław albo Gdańsk, to sporo jednak może zaproponować. W rzeczywistości aktualna historia Łodzi rozpoczyna się w dziewiętnastym wieku, gdy zdecydowano że miasto to będzie przemysłową stolicą. Przez wiele lat Łódź kojarzona była przede wszystkim z przemysłem włókienniczym, który nadal doskonale się tam trzyma, lecz poza tym w mieście tym funkcjonują nowoczesne fabryki sprzętu komputerowego, AGD i RTV.

Zakupy w sieci
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w mieście tym jest zlokalizowane jedno z najbardziej rozbudowanych w tym rejonie kraju centrów handlowych, a kolejne jest już od pewnego czasu planowane. Wspomnieć też należy o położonym bardzo blisko tego miasta Tuszynie, jaki jest znany w Polsce z ogromnego placu targowego, na jakim kupić można w zasadzie wszystko co się chce. Dlatego też miasto to zaczyna coraz częściej gościć turystów, którzy zaczynają je odwiedzać głównie w celu zrobienia zakupów - kliknij w odnośnik.

Obecnie zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie ogromne galerie handlowe, czyli Galeria Łódzka oraz Manufaktura. Manufaktura jest uznawana za największe centrum rozrywkowo-handlowe w naszym kraju, wybudowane zostało prawie dekadę temu na terenie starej fabryki. Całkowita powierzchnia centrum będzie wynosić 27 hektarów, na jakich zlokalizowano centrum rozrywki i rekreacji z nowoczesnym kinem i ścianką wspinaczkową, kompleks kulturalny oraz kulinarny - na Ceneo lokalnie.


Uzupełnieniem całości jest bardzo duża przestrzeń do handlu, którą zajmuje blisko trzysta sklepów z każdej branży. Dzięki tak ogromne ofercie w Manufakturze można kupić w zasadzie wszystko, co będzie potrzebne.

Zaabsorbowała Cię omawiana kwestia? Przeczytaj zatem oprócz tego ten wiarygodny tekst (na-technology.pl/) - to także bardzo użyteczne źródło informacji.

Wiele osób robi także zakupy w Galerii Łódzkiej, również położonej na pofabrycznych terenach, chociaż sam budynek jest całkowicie nowy, oddany do użytku w roku 2002. Powierzchnia całej galerii to blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych, na których jest otworzonych około 170 sklepów z różnych branż, parę banków i oczywiście kawiarnie, bary i restauracje.

Tags: AGD, RTV, turyści, branża, placówek