Co można powiedzieć na temat korzyści oraz minusów grywania w gry komputerowe?

Posted on 09/12/2020 7:43am

Gry komputerowe są teraz niezmiernie częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowiutka gra. Sporo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo dużo, między innymi wielokrotnie poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Aktualnie zdołamy wyróżnić osoby, jakie sądzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest faktycznie? Należałoby zastanowić się nad tym jakie plusy i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.
kontroler do Xbox-a
Author: John Morgan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o zalety to nie da się ukryć, iż gry pozwalają na kreowanie fantazji i rozwijają nasz umysł.

Aby zgłębić informacje na prezentowany wątek, to wcześniej poznaj inne dane na to zagadnienie - wszystko przeczytaj w serwisie (https://e-hunter.pl/karma-dla-psow-aktywnych-bubeck-z-jagniecina).

Uczą też strategicznego myślenia. Co więcej nie zapominajmy o tym, iż istnieje sporo gier logicznych oraz edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Co więcej granie w gry komputerowe jest również cudowną rozrywką i może być niesłychanie ciekawym hobby. Wiele osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i naturalnie nie ma nic w tym złego. A właśnie gry oraz zbieranie przeróżnych akcesoriów i gadżetów do gier może się okazać tak samo interesującym hobby (tu można zobaczyć przykłady: tu kliknij).gra konputerowa Diablo II
Author: Corey Marshall
Source: http://www.flickr.com
Granie w gry komputerowe niesie za sobą też kilka wad. Obecnie zdołamy odnaleźć wiele bardzo brutalnych gier, pełnych przemocy - nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Nadzwyczaj łatwo jest zatracić się między iluzją, fikcją a rzeczywistością, więc powszednie granie przed komputerem po kilkanaście godzin bezsprzecznie nie jest dobre. A nie trudno zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli gracz posiada zaawansowany i dobry sprzęt, który niemal zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu - kliknij po więcej informacji.

Osoby, które cały swój wolny czas spędzają przed komputerem w wielu przypadkach mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Toteż grając w gry komputerowe niesłychanie znaczące jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby też wybierać wartościowe gry, takie które mogą nas czegoś nauczyć i są intrygujące, a nie wyłącznie szerzą przemoc i niechęć do innych osób.

Tags: książki, Filmy, hobby, wolny czas