Co kupić na prezent z okazji roczku malucha? Jakie podarki okażą się odpowiednie?

Posted on 22/06/2018 7:19am

Dostaliśmy zaproszenie na roczek, jaki organizuje nasza siostra dla własnego dziecka. Dobrze byłoby wręczyć choć mały upominek maluchowi. Tylko standardowo nie mamy pomysłu co takiego moglibyśmy sprezentować. Co byłoby dobrym upominkiem dla takiego dziecka? Co się sprawdzi? Sklepy z rzeczami i zabawkami dla dzieci niemal pękają w szwach od ilości artykułów znajdujących się na półkach. Jednak wcale nie jest to pomocne przy wyborze, kiedy sami nie wiemy czym tak naprawdę zainteresuje się tak małe dziecko.

dziecko
Author: amir holy
Source: http://www.flickr.com
Z ubrań nie będzie zadowolone, a na wiele zabawek jest jeszcze zbyt małe. Trzeba dokładnie czytać oznaczenia na pudełkach i metkach, ale nawet wtedy można być skołowani. Jeżeli chcemy już faktycznie kupić coś praktycznego co mama malucha na pewno wykorzysta, pamiętajmy o jakimś drobiazgu, z jakiego będzie też zadowolone dziecko. Może to być na przykład zestaw kosmetyków dla dzieci oraz jakieś dwie fajne grzechotki dla niemowląt. Mogą być pod postacią przywieszki do łóżeczka albo do wózka. Można także zakupić także coś edukacyjnego, zapewne nie wszystkie zabawki nadadzą się, ale z pewnością znajdziemy jakieś interesujące gry dla niemowląt, przykładowo: . Może to być połączenie zabawki sensorycznej z nauką przeróżnych odgłosów, jakie wydają zwierzęta. Jeżeli nawet maluch nie będzie się bawił tą rzeczą od razu, to pewnie za jakiś czas sięgnie po tą zabawkę. Dzieci najczęściej nie od razu interesują się wszystkimi zabawkami, jakie dostają często już po jakimś czasie kiedy osiągną odpowiedni wiek zaczynają się bawić rzeczami, jakie wcześniej okazywały się dla nich za bardzo skomplikowane. Z tego powodu nie ma co się martwić, bo prędzej czy później taka gra zostanie wykorzystana.zabawka
Author: Andrew Turner
Source: http://www.flickr.com
Oryginalnym rozwiązaniem jest karnet na zajęcia, jakie rodzicowi jak również dziecku sprawią wielką radość. Tego rodzaju przykładem może być nauka pływania dla tak małych dzieci. Warto oswajać dzieci z wodą od urodzenia. Pewnie sami będziemy obawiać się takiej aktywności, ale pod okiem instruktora to już kompletnie coś innego. W wielu miejscowościach mamy takie zajęcia, na jakich dziecko najpierw przyzwyczaja się do wody, a później wykonuje się konkretne ćwiczenia, które oprócz nauki pływania także wpływają na rozwój dziecka.

Tags: zabawki, rozwój, nauka, radość, roczek