Czym powinniśmy się sugerować przy wyborze jeździka dla dziecka?

Posted on 20/11/2021 7:35am

Jeżeli wahacie się jaką zabawkę podarować swojemu dziecku? Marzycie żeby zabawka poza tym że zajmowała czas, ale też umożliwiała naukę przez rozrywkę. Proponujemy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jest nim jeździk dla dzieci.
Jeździki dla dzieci to produkt stworzony dla maluchów zazwyczaj w wieku 1 - 3 lat. Jeździk to nie tylko świetna zabawka, ale spełnia on też dodatkowe funkcje - rozwija samodzielność - maluch, korzystając z jeździka powinien opierać się na własnych kończynach.
Dzieci uwielbiają zabawę na jeździku, dlatego jest on również dobrym rozwiązaniem dla opiekunów, którzy mają możliwość przez moment odsapnąć od ciągłego pomagania maluchowi w przemieszczaniu się.

Sprawdź ten użyteczny tekst (https://czarnakreda.pl/badania/) - opisuje on podobną tematykę i zapewne również Cię zainteresuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

A dziecko czuje radość, bo umie się bawić i dawać radę sobie samo, bez pomocy dorosłych. Oczywiście, jak zazwyczaj, nie brakuje wrogów jeździków dla dzieci (sprawdź np.: ), którzyuważają, że maleństwo mające tę zabawkę, więcej czasu będzie potrzebować żeby nauczyć się chodzić. Ta teoria jest prawdziwa zupełnie różnie - niektórym dzieciom to właśnie jeździk pomaga w szybszej nauce samodzielnego poruszania się. Na pewno jednak jest to cudowna zabawka dla dzieci, które już umieją chodzić.

Jeździki są dostępne w sklepach w różnych kolorach i wzorach. Spośród ogromnej oferty możemy kupić taki typ jeździka, który będzie odpowiadał upodobaniom malca oraz rodzica.

jakimi wyznacznikami powinniśmy się kierować przy zakupie jeździka dla dzieci?

Mimo wszystko, zakup jeździka nie jest taki prosty. Poza względami wyglądu pojawiają się również względy funkcjonalne, których nie powinno się pominąć.https://zdrowie-dom.pl/rekuperatory/98-rekuperator-scienny-miejscowy-hru-wall-100-25-5901829435422.html rekuperator miejscowyPo pierwsze powinno się zwrócić uwagę na wysokość. Jeździk musi być dopasowany do wieku i wysokości malucha. Nie może być to wyrób uniwersalny, który jest właściwy dla każdego. Wskazane jest, żeby kupować jeździk (użyteczny link) razem z dzieckiem, ponieważ można sprawdzić czy pasuje. Poza samą wysokością, ma znaczenie też szerokość siedzonka.Dziecko siedzące w jeździku musi bez przeszkód dotykać nóżkami podłogi, tak żeby dało radę się prawidłowo odpychać. Z drugiej strony nie powinno także za bardzo ciągnąć nogami po podłożu. Zawsze zaleca się kupić jeździk nieco za duży (bo maluch przecież urośnie) niż zbyt mały, który się do niczego nie przyda. Zapisy odnośnie zalecanego wieku dziecka, dla którego jest przeznaczony jeździk często zamieszcza producent na opakowaniu jeździka. Powinno się też przeczytać, jeśli jest taka informacja, czy jeździk jest zadedykowany dla dziecka umiejącego chodzić czy uczącego się.

Tags: dzieci, zabawka, informacja, jeździk