Dla wielu to najbardziej istotny dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Posted on 04/08/2022 8:28am

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i cieszenie się z prezentów.


Author: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi kręci nosem, że to właśnie ta ostatnia część – czyli prezenty, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. Co w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (poznaj ofertę na suknie komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Wiadomo że, nie należy od nich wymagać, dojrzałej świadomości własnej wiary. Dziecko w tym wieku ma wiele problemów innej, dziecięcej natury. Najważniejsze, żeby dziecko było dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów... Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.


Pierwsza Komunia Święta
Author: Dustin and Jennifer Stacey
Source: http://www.flickr.com
Mimo to,powinniśmy pozostawić mu dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, ba, powodują pogorszenie sytuacji.

Tags: dzieci, Prezenty, uroczystość, wiara, msza