Dużo zależne jest jakości dźwięku

Posted on 21/01/2023 7:28am

Jeżeli jakiś zespół pragnie się wybić z grona kolejnych, odpowiednio poznanych już zespołów, a w dodatku jeszcze pragnie mieć pewność, że potem utrzyma swoich fanów, to z pewnością nie tylko musi zatroszczyć się o tekst utworów oraz odpowiednie brzmienie na koncertach, ale też oraz o właściwe brzmienie na płytach, które idą do fanów.
A do tego jest potrzebne odpowiednie pomieszczenie.

Studio nagrań
Author: TheMM
Source: http://www.flickr.com
Takie studio nagrań może wiele pomóc
Nim powstanie jakaś składanka, niezbędny jest wpierw pomysł, na to jak ma ona prezentować się, co powinny przekazywać konkretne teksty, i także to jak ona powinna brzmieć. Jeśli już to wszystko jest dopracowane, trzeba odwiedzić studio nagrań, w którym nie jedynie znajdują się dobrze przyszykowane instrumenty, lecz które też jest właściwie zagłuszone, dzięki czemu nie będą się do niego przedostawały najmniejsze dźwięki z zewnątrz (studio rejestrowania dźwięku). Co istotne, powinno być ono przyszykowane w taki sposób, by muzyka nie rozchodziła się i nie odbijała się od ścian, gdyż wtenczas również nie będzie to wcale ciekawie wychodziło nagrane na płycie. Praca w takim studiu nie pasuje do najłatwiejszych oraz bardzo często może zajmować nawet wiele godzin, przez to nierzadko fani muszą tak długo oczekiwać na ukazanie się następnej płyty.

drums
Author: Jalil Arfaoui
Source: http://www.flickr.com
Czasem się wynajmuje, czasem ma się własne
Zazwyczaj kiedy zespół dopiero zaczyna własną przygodę z dużym nagrywaniem, wykorzystuje ze studia, które jest wypożyczone, albo które jest przekazane przez inny zaprzyjaźniony zespół. Jednak zazwyczaj zespoły oraz wokaliści, którzy zajmują dość wysoką pozycję na scenie muzycznej, posiadają swoje studio, nierzadko w swoim domu, przez co mogą nagrywać zawsze wtenczas, kiedy jest im najlepiej oraz gdy poczują, że to jest ten moment, gdy wszystko ma szansę pójść wspaniale, tak jak by pragnęli.

Bez dobrego studia nic się nie zdziała
Im lepiej przygotowane studio, tym znaczniejsza szansa na to, iż wszystko będzie wychodziło idealnie tak jak chcemy. Co ważne, to także fakt, że zezwala ono się odciąć od tego, co dzieje się na zewnątrz oraz skupić się jedynie oraz wyłącznie na tym, co trzeba robić.

Jeżeli zaciekawiły Cię tematy w tym wpisie, to kliknij w ten link oraz czytaj tutaj więcej (https://rent.mybigday.pl/serwetki-weselne/) szczegółowych informacji.

Przez to fani mogą się zachwycać wspaniałym brzmieniem danej piosenki, jak i również wychwytywać osobne brzmienia z każdego instrumentu.

Tags: płyta, muzyka, wokaliści, studio, pomieszczenie, nagrywanie, studio nagrań