Dynamiczny rozwój technologii – gry komputerowe jako metoda na zabawę

Posted on 04/03/2022 7:52am

Znajdujemy się w okresie, w których zauważalny jest dynamiczny rozwój technologii. Prawie każdego dnia słyszymy nowinki technologiczne, których głównym przeznaczeniem jest ulepszenie nam funkcjonowania. Najbardziej znanym produktem, który swobodnie można nazwać towarzyszem naszego życia jest komputer. To dzięki temu przedmiotowi posiadamy łatwy wgląd do najnowszych wiadomości, rozrywki czy też relaksu. Jest on nie tylko podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w pracy, pozwala zapisywanie wielu danych,fotografii, ale też są tzw. umilaczem wolnego czasu. Laptop gwarantuje nam szybką rozrywkę, która dedykowana jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
gracz
Author: dfactory
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu jaki oferują nam laptopy są gry komputerowe, które nie tylko zabijają wolny czas, ale też edukują. Trzeba wybrać odpowiednią grę. Do najpopularniejszych należy call of duty. Największym producentem gry jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Call of duty to seria gier komputerowych poruszających tematykę wojenną. Na samym początku akcja skupiona była na tematyce II Wojny Światowej, współczesne wydania osadzone są we współczesnych realiach.

Jeżeli chcesz, aby tego typu artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę, do której link jest tu. Są w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Seria gier wyrożnia się tym, iż nikt nie walczy sam, ale pracuje z komputerowym sprzymierzeńcem. Gra zatem uczy pracy w grupie, zbudowana jest z konkretnych epizodów, a gracze przechodzą przez konkretne etapy. Operacje są rozmaite, do tego stopnia, iż ciężko przewidzieć, w której chwili będziemy zmuszeni rzucić się w szybki pościg za wrogiem. Należy dodać, iż w grze obecny jest znany amerykański aktor Kevin Spacey, co na pewno jest jej dużym atutem.

Gra została pozytywnie odebrana przez graczy, a efekty wizualne jakie są w niej obecne są wysokiej jakości. Do serii Call of duty należy również call of duty: black ops iii, która została wyprodukowana przez amerykańskie wytwórstwo Treyarch i jest ona przystosowana do gry na platformy PC czy nowe wydania Playstation. Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, a dokładnie w 2065 roku, stanowi kontynuację wcześniejszej wersji Call of duty Black ops II.

joystick
Source: http://www.morguefile.com/
Następną znaną grą komputerową jest trine 3: the artifacts of power. Została ona opracowana przez firmę Frozenbyte, jest opisywana jako platformówka fantasy. Akcja odbywa się w bajecznej krainie fantasy, a gracze mają za zadanie pokonanie kilku poziomów gry, w czym pomagają im trzej bohaterowie, którzy dysponują różnymi umiejętnościami. Grafika zostały wykonane na bardzo dobrym poziomie, gra zapewnia wiele rozgrywek pełnych emocji, zawodnicy muszą również do odgadywania zagadek logicznych. Widzimy zatem, że gra zapewnia nie tylko emocje, ale i rozwój intelektualny zawodnika.

Tags: praca, fantasy, pościg