Dziecięcy trening czystości. Gadżety, które pozwolą się z nim uporać.

Posted on 08/10/2021 7:54am

Niejeden rodzic wspomina kupowanie ogromnych ilości pieluch i oczekiwanie na ich pożegnanie, oznaczające osiągnięcie przez malucha pewnego stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla rodziców, jak i dla malucha. Jest to ważny moment w życiu dziecka, dlatego trzeba być bardzo cierpliwym i pozytywnie nastawionym, gdyż nerwowość może zostać przeniesiona na dziecko, a tego rodzaju presja nie będzie łatwa dla nikogo.
strona internetowa
Author: Huggies®
Nauka korzystania z malutkiej toalety niestety jest żmudna i długotrwała. Zwykle trwa ona około 2 miesięcy, a u niektórych maluchów prawie pół roku. Dla mamy i taty jedyną radą jest spokój i pozytywne wzmocnienie, które prędzej czy później na pewno poskutkują.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz i sprawdź klinika dentystyczna kraków teraz, tutaj znajduje się coś, co z pewnością także Ci się spodoba.

Oczywiście, podczas całego procesu warto mieć w zapasie tetrowe pieluszki wielorazowe, bo przydadzą się jeszcze w nocy czy też na długim spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu warto zakupić nocniczek dopasowany rozmiarem do naszego maleństwa i postawić go w toalecie koło muszli klozetowej. Zobacz: linkuję.Przy starszych dzieciach, które już będą używały toalety, można stosować nakładkę na dużą muszlę i schodek do muszli i umywalki, by było łatwiej sięgnąć. Fajnym dodatkiem skracającym drogę do pozbycia się pieluszek jednorazowych będą pieluchomajtki, a później majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, ale nie zakleja się ich tak ciasno, jak pieluszkę, tylko nosi tak, jak majtki. Mogą ułatwić dzieciom sygnalizującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocniczka, a rodzicom – w razie, gdyby dziecko nie zdążyło uprzedzić – ułatwią zmianę ubranka. Z kolei majtki treningowe mają dwie strony - zewnętrzną warstwę nieprzemakalną i wewnętrzną, bardzo chłonną. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę spory.


zmiana pieluchy
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Zwykle zapinane są z przodu na zapięcia, którymi można regulować rozmiar majteczek, lecz można także nabyć modele dostosowane do wagi i wieku malucha. Dobrze jest mieć kilka par, żeby prać je razem z innymi dziecięcymi ubrankami. Ze względu na dość gruby wkład, schną trochę dłużej niż zwykłe, więc warto mieć coś w zapasie. Asortyment akcesoriów pomagających porzucić pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę spory. Trzeba tylko wyczuć czas, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać dziecko i nagradzać poczynione postępy.

Tags: nauka, toalety, asortyment