Furby – jedna z najbardziej powszechnych zabawek dla dzieci

Posted on 26/07/2020 8:02am

Czasy, w jakich dzieci musiały się zadowolić patykami występującymi w roli karabinu bądź szpady, ponieważ w polskich sklepach nie było zabawek, dawno minęły. Dziś sklepowe półki uginają się od produktów przeznaczonych dla najmłodszych, a co jakiś czas, któraś z zabawek zyskuje wyjątkową popularność i staje się pragnieniem każdego malucha. Podobnie jest z maskotkami furby.

furby
Author: Richard Elzey
Source: http://www.flickr.com
To interaktywna zabawka, jaka ma postać puchatego stworka. Sprzedawana jest w różnych wersjach kolorystycznych. Co więcej, to dziecko może własnoręcznie zaprojektować zabawkę, która mu faktycznie odpowiada. Wystarczy, że zdecyduje się na ulubiony kolor futerka i oczy. Taka personalizacja jest w rzeczywistości ciekawym pomysłem i w dodatku uatrakcyjnia zabawkę (oryginalne furby na krainazabawy.pl). Furby potrafi pokazywać emocje, jak przykładowo radość lub smutek, dzięki czemu staje się zabawką, która może być też przyjacielem dla dziecka. Maluch ma też bezpośredni wpływ na kształtowanie osobowości zabawki, która zależy od tego, w jaki sposób się ją traktuję. Zabawka odróżnia mówione do niej słowa - oczywiście, trzeba mówić relatywnie wolno i przede wszystkim – wyraźnie.

furby
Author: Ed and Eddie
Source: http://www.flickr.com
Producent zadbał także o aplikację, która daje możliwość na opiekę nad Furby. Jest ona przeznaczona na dwa systemy operacyjne – IOS i powszechny Android. Zabawka może być dla dziecka ciekawą alternatywą i odpowiednikiem rzeczywistego zwierzęcia, na jakiego posiadanie rodzice nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić. Jest to także idealny trening przed posiadaniem psa lub kota, jako że dziecko musi się opiekować maskotką, bawić się z nią i okazywać jej zainteresowanie. Dla rodzica jest to stosowne pole do obserwacji zachowania swojej pociechy. Na bazie jego interakcji z Furby można podjąć ostateczną decyzję, czy maluch jest już gotowy na posiadanie zwierzęcia.
Furby to zabawka odpowiednia tak samo dla chłopców, jak i dziewczynek. Bawić się nią mogą szczególnie dzieci nieco starsze, jakie umieją mówić, gdyż tylko w ten sposób będą potrafiły dokładnie wykorzystać jej możliwości (czytaj tu na krainazabawy.pl).

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej strony, gdzie znajdziesz szczegółowe artykuły - wejdź w link vermeer obrazy.

Zabawka jest współcześnie powszechnie dostępna w polskich sklepach, w związku z tym na pewno nie będzie się miało żadnych trudności z jej zakupem. Podobne zabawki interaktywne charakteryzują się sporym zainteresowaniem, ponieważ zapewniają o wiele więcej możliwości niż tradycyjne produkty dla dzieci.

Tags: zabawki, dzieci, Furby