Dokąd jechać we dwoje? Sprawdzone propozycje.

Posted on 07/03/2022 7:11am

Gdy jesteśmy zabiegani na co dzień i sytuacja ta zaczyna nas powoli przytłaczać a niestety wiemy, że nie mamy szans na dłuższe wakacje, skorzystajmy z weekendowej propozycji blisko leżącego pensjonatu i spędźmy weekend we dwoje. Znalezienie dobrego miejsca na weekendowy wypad nie będzie trudne, jeśli tylko będziemy wiedzieli, jak go wyszukać.

wakacje
Author: Eric Burniche
Source: http://www.flickr.com
Żeby dojazd nie zabrał nam cennej części dnia, spróbujmy poszukać miejsca oddalonego od naszego domu najdalej o 50 kilometrów tak, by w piątek po pracy podomykać ostatnie pilne sprawy, wsiąść do samochodu czy pociągu i jeszcze przed 20:00 pojawić się w pensjonacie czy hotelu. Wybierzmy takie kwatery, które cechować będzie równocześnie rodzinna atmosfera oraz komfort i nowoczesność. Gospodarze malutkich, kilkupokojowych ośrodków, to zwykle gościnne i ciepłe osoby, od pokoleń dbające o dobre samopoczucie gości, a do tego świetnie znające okolicę. Nie tylko zapewnią nam miły pobyt, lecz również doradzą, gdzie spędzić wolny czas.

Najlepszym trafem będzie zatrzymanie się w ośrodku, który podaje gościom również pyszne domowe posiłki – nie musimy wówczas szukać restauracji. Dobrze, jeśli dom wczasowy ma na swoim terenie miejsce na grilla albo rozpalenie ogniska – wieczorne rozmowy przy ogniu na pewno zadziała na nas kojąco. W ciągu dnia czas można spędzić na relaksie na basenie i w grocie solnej, mały seans w spa lub spacery po okolicy. Zróbmy wszystko, żeby weekend we dwoje zleciał nam pod znakiem wspólnego aktywnego wypoczynku. Możliwością dobrego odpoczynku od codzienności są również święta w górach - link. Nie zawracamy sobie głowy przygotowaniami, zakupami czy porządkami w mieszkaniu, ale szukamy miejsca, które przygotowania do świąt poczyni za nas.

Ta wskazówka spod linku (www.lemans.pl/cennik/) zapewni Ci to, że odnajdziesz wiele niezwykle pomocnych materiałów - to nieco innego rodzaju punkt widzenia na taką sprawę.

Południe Polski ma specyficzny klimat i czy postawimy na Bieszczady, Tatry czy Beskidy, na pewno doświadczymy góralskiej gościnności. Kto wie, czy święta w górach będą od tej chwili naszą małą, rodzinną tradycją.



kajaki
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek się wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby pracę, troski i problemy pozostawić daleko, a z weekendu we dwoje lub świąt poza domem przywieźć nową energię i optymizm. Takie podładowanie akumulatorów pomoże odzyskać równowagę. A gdy poczujemy, że znowu dopada nas zbyt szybkie tempo życia i przepracowanie, wybierzmy inne miejsce na krótki wypoczynek.

Tags: góry, odpoczynek, weekend, pensjonat