Gdzie można znaleźć dobry sprzęt myśliwski?

Posted on 14/11/2020 8:57am

Myśliwych ci u nas dostatek. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast - Dian, duchownych a wiek właścicieli sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, albowiem to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar wyrządza niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu konieczna jest nieustająca kontrola ich szeregów.


na polowaniu
Author: TheTurducken
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czyhający na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie. Dobrze przygotowany myśliwy dba także o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań. Nie trzeba zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po parogodzinnym chodzeniu w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży.


Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie krępuje ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku. Podsumowując, zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze przystosowana odzież na polowania pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Tags: kurtki, myśliwy, łowiectwo, gadżety strzeleckie, Kurtki myśliwskie, odpinany kaptur