Zimowy wyjazd na narty? Opis ciekawych kierunków, które z całą pewnością warte są zainteresowania

Posted on 05/07/2022 12:14pm

Coraz więcej naszych rodaków wyjedzie na narty w zimę. Trudno się im dziwić – chcą odpocząć, zrelaksować się, wyrwać się z miasta na chwilę przyjemności oraz rozrywki. Warto też podkreślić, iż nasze społeczeństwo się bogaci, coraz większa ilość ludzi jest w stanie sobie pozwolić na wyjazd na narty i deskę w zimę nie tylko w nasze polskie góry lecz również poza granicami Polski. Gdzie warto wybrać się w tym roku, jak znaleźć tanie wyjazdy na narty? O tym przede wszystkim dowiecie się z tego artykułu, do którego lektury zapraszamy.

Góry
Author: glenngould
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszy rzut weźmy Polskę. Tu ciągle króluje Zakopane i okolice. Mnogość tras narciarskich, góralski folklor, pyszna i charakterystyczna kuchnia oraz spora liczba różnego rodzaju atrakcji powoduje, iż Polacy chyba najczęściej wybierają Tatry na narty czy snowboard. Trudno się im dziwić, ten kierunek jest przecież popularny od tak długiego czasu. Coraz więcej sympatii zyskują również Pieniny, czy mniejsze góry – Stołowe. Niewątpliwym liderem wzrostu popularności zimą są jednak Bieszczady. Ustrzyki, Wetlina przeżywają niesamowite oblężenie zimą i jest to wiadome ze względu na unikalność tych gór i niesamowicie piękne widoki oraz panujący tam klimat.

Z kolei jeżeli chodzi o zagranicę to największą popularność w przeciągu ostatnich dwóch lat zdobywa Gruzja. Nadal nie odkryta kraina kusi sporą gościnnością, a co więcej ogromnym folklorem. Tanie wyjazdy na narty tylko do Gruzji! Trudno się temu dziwić, to jednak o wiele tańszy kraj niż Polska, a w związku z tym, że jest możliwość latania tam tanimi połączeniami z Warszawy i Katowic, to coraz większa ilość Polaków decyduje się na taką formę spędzania wolnego czasu nie tylko w trakcie lata ale również zimą.

Gruzja ma coraz lepszą infrastrukturę narciarską i należy o tym pamiętać. Nie trzeba brać nawet prywatnego sprzętu, w gruzińskich kurortach można wszystko wypożyczyć w naprawdę atrakcyjnej cenie. Należy też dodać, że cały czas wielu Polaków decyduje się na Alpy, wybiera takie kraje jak Niemcy, Włochy, czy Francja.

Żeby zgłębić informacje na prezentowany temat, to najpierw poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie - wszystko przeczytaj w witrynie (https://dominikkania.pl/).

Tam niewątpliwie najlepsza jest jakość stoków i całe zaplecze narciarskie lecz niestety trzeba liczyć się z ogromnymi wydatkami, dlatego na wyjazdy w tamte strony świata mogą sobie pozwolić tylko osoby z naprawdę grubym portfelem.

Tags: góry, klimat, Tatry, folklor, portfel