Gry internetowe mogą uprzyjemnić nam wolne dni, ale jednocześnie możemy w znaczącym stopniu uszczuplić stan własnego konta bankowego

Posted on 13/11/2017 8:34am

Świetna gra komputerowa bywa równie wciągająca, jak lektura powieści uhonorowanej Nagrodą Nobla bądź ciekawy serial przygodowy. Jednakże o ile czytanie romansu, oglądanie filmów oraz np. układanie skomplikowanych puzzli jest odbierane pozytywnie, gdyż ćwiczy umysł, jak również rozwija wyobraźnię, o tyle zbyt częste oglądanie filmów i ślęczenie całymi dniami przed ekranem notebooka jest teraz przedmiotem społecznej krytyki. I pomimo tego że ponoć wszytko jest dobre, jeżeli tylko zachowujemy zasadę złotego środka, to jednak warto trzymać się na baczności.

gry komputerowe
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Gry komputerowe fascynują zarówno osoby dojrzałe, jak i te kilkuletnie - tak było dawniej i tak jest teraz. Zdawać by się mogło, że tylko panowie oddają się tego rodzaju pasjom, ale nic bardziej błędnego - kobiety w sile wieku, jak również czternastoletnie podlotki grają na potęgę. Ceny notebooków spadły, dostęp do internetu jest łatwiejszy, więc można się naprawdę szybko uzależnić od gier. XXI-wieczne gry zostały tak zaprojektowane, aby gracz za prędko się nie rozczarował i nie zrezygnował z cowieczornego siadania przed notebookiem, a nawet, żeby płacił wytwórcy określone kwoty pieniędzy.Jeśli w sklepie internetowym zamawia się grę, to tutaj sytuacja jest jasna - płacimy podobnie, jak za każdy inny przedmiot. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę gry online (jest ich naprawdę sporo), to analizowana sprawa, wbrew pozorom, prezentuje się w podobny sposób, choć z pewnymi małymi wyjątkami. A mianowicie, darmowy dostęp do konkretnej gry ma zapewniony właściwe każdy gracz, nawet ten młodociany, jednakże za ponadprogramowe funkcjonalności należy już zapłacić. Niezwykle popularna gra goodgame empire (http://wcograc.pl/goodgame-empire) może na pewno stać się świetną ilustracją sformułowanej tezy. Budowanie własnego imperium pozostaje interesującym, a równocześnie pracochłonnym zajęciem.

Poza tym obowiązkowo trzeba choćby raz bądź dwa razy w ciągu dnia załączać komputer i logować się na swoje konto, aby gród nie popadł w ruinę, jak również nie został spalony przez wrogi sojusz. Ci najbardziej wytrwali gracze są w stanie siedzieć całymi godzinami nad klawiaturą przewodową i dyskutować z pozostałymi graczami, zawierać przymierza i wydawać wypłatę na... rubiny. Kto chociaż raz miał styczność z goodgame empire, ten doskonale wie, że trudno zrezygnować z gry, gdy w rozbudowę fortyfikacji włożyło się dużo czasu oraz pieniędzy.

Tags: gracz, gry, gra komputerowa