Planszówki powróciły do łask. Gdzie można je spotkać?

Posted on 13/01/2023 7:07am

Nurty w branży rozrywkowej zmieniają się, pojawiają się świeże propozycje, lecz ponadczasowe gry raczej nie wychodzą z mody. W ostatnim czasie renesans przeżywają gry planszowe i widać to właściwie wszędzie. Możemy pograć nie tylko w knajpach, ale również na rozgrywkach i imprezach im dedykowanych.
impreza
Author: Franz Johann Morgenbesser
Source: http://www.flickr.com
Właściwie powrót do gier planszowych rzeczywiście jest zauważalny na każdym kroku. Przede wszystkim – pojawiło się bardzo dużo sklepów sieciowych, gdzie możemy je nabyć, sklepy stacjonarne również proponują duży wybór, a w wielkich centrach handlowych pojawiły się sklepy, dystrybuujące bardzo popularne gry planszowe i rozmaite poręczne karcianki. Możemy zamówić sporo gier, które są edukacyjne lub edukacyjno-rozrywkowe, jednak w przeważającej części na półkach znajduje się ogromny wybór gier planszowych, które ogólnie można określić grami imprezowymi. Nadają się szczególnie na wypady mocno alkoholowe, szczególnie, iż część z nich z picia yerba mate alkoholu również robi część gry (a z kieliszków pionki).
Tego typu gry imprezowe pojawiają się także na wieczorach kawalerskich i panieńskich, wydobywając z przyszłych małżonków najskrytsze tajemnice lub żenujące zwierzenia. Jeżeli umawiamy się z kimś do kawiarni czy po prostu na piwo, też możemy w coś zagrać, bo znakomita część lokali, szczególnie niszowych, poza książkami czy prasą ma do dyspozycji gości kosz z grami. Gry imprezowe to zwykle też skuteczny sposób na integrację znajomych na wyjeździe albo integrację zespołu w firmie.

Elementem promocyjnym są imprezy adresowane do środowiska graczy, urastające do rangi naprawdę wielkiego widowiska. Na zlotach można pograć nie tylko w odświeżone klasyki, lecz też w absolutne nowości, dopiero zdobywające rynki. Planszówki
gry imprezowe
Author: AlphaGeek
Source: http://www.flickr.com
też doskonale sprawdzą się jako podarek, zwłaszcza kiedy nie do końca znamy kogoś, kogo chcemy obdarować. Gry to także dobry sposób na wręczenie czegoś niecodziennego młodej parze zamiast kwiatów, a co jest w stanie umilić długie zimowe wieczory lepiej niż niejedna komedia romantyczna.

W epoce gier na telefon czy tablet, które mają ten walor, że zawsze mamy je przy ze sobą, planszówki odnoszą naprawdę duży sukces.

Tags: gra, Zespół, impreza