Informatyka staje się teraz bardzo popularna oraz coraz większa liczba uczniów zdaje z niej egzamin maturalny

Posted on 14/02/2023 2:28pm

Jeszcze jakiś czas temu prawie nikt nie podchodził do informatyki na egzaminie maturalnym. Teraz czasy niezwykle się zmieniły.


Nikt dziś nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonowania bez laptopów i internetu.


pieluszki
Author: Alehins
Source: http://www.flickr.com


trampolina
Author: Ingvild Hunsrød
Source: http://www.flickr.com


kawa w filiżance
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
IT jako dziedzina potrzebuje coraz większej załogi fachowców, która będzie pracować w ogólnie rozumianym sektorze cyfryzacji. Informatycy są potrzebni w każdym miejscu — w banku, w Skarbówce, ale też w szkołach oraz prywatnych przedsiębiorstwach. Poza tym przedstawiciele tego zawodu rewelacyjnie zarabiają. Mają też możliwości, żeby pojechać do innego kraju i tam studiować czy rozwijać swoją karierę. Dlatego w ostatnim czasie matura (matura z informatyki 2019) z informatyki jest tak popularna. Dzięki zadowalającemu wynikowi z tego testu nastolatek może bez kłopotów dostać się na wymarzone studia na tym kierunku. Dzisiaj prawie wszystkie szanujące się uczelnie wyższe mają informatykę jako fakultet studiów. Są one różne — na przykład może być informatyka stosowana lub silniej ukierunkowana na programowanie. Odrobinę inaczej będzie też nauczana informatyka na fizyce, a odmiennie na matematyce. Należy wziąć to wszystko pod uwagę oraz zastanowić się, co bardziej nam się podoba. Na dodatek musimy dokładnie zapoznać się z wymogami na maturę i według nich się przygotować.


Zajmie nam to pewnie dużo czasu, ale uczenie się jest czasochłonne, niezależnie od tego, na maturę z którego przedmiotu się przygotowujemy. Jednakże duża liczba procentów z matury na pewno nas zadowoli i ułatwi pójście na dobre uczelnie.

Tags: obraz, studia, wiek