Interesujący upominek dla dla najmłodszych – które zabawki są warte uwagi?

Posted on 23/11/2019 7:18am

W aktualnych czasach zabawek dla dzieci jest niezwykle duży. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, skupiając się najbardziej na ich interaktywności.

Częstokroć kłopotliwa może okazać się kwestia ceny, gdyż jeżeli zależy nam na dobrej jakościowo, bezpiecznej a zarazem atrakcyjnej zabawce dla dziecka, to powinniśmy mieć świadomość, iż zapewne będzie ona stosunkowo droga. Z drugiej strony, jeśli zainwestujemy w produkt wykonany z trwałych materiałów, możemy się spodziewać, iż będzie on przez dłuższy czas służył maluchowi. Tym, co jednakże najsilniej frustruje w chwili, kiedy już mamy kupić zabawkę dla dziecka, jest oczywiście ogromny wybór i konieczność podjęcia decyzji.
dziecko - tableau
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com
W związku z tym, zanim wybierzemy się do sklepu, dobrze, abyśmy przemyśleli kilka spraw. Przede wszystkim, priorytetową rolę odgrywa wiek dziecka. Oczywistym jest, że co innego podarujmy dziecku rocznemu, a co innego pięciolatkowi.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim razie zobacz inny polecany wpis (www.habapolska.pl/szkola/), który też posiada absorbujące informacje.

W przypadku maluchów bez wątpienia najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju książeczki. Prawda jest taka, że roczne czy nawet dwuletnie dziecko nie trudno czymkolwiek zaciekawić i inwestowanie w drogie, interaktywne zabawki częstokroć może mijać się z celem. Taki maluch jest niezmiernie ciekawy świata, interesują go nawet zwykłe przedmioty życia codziennego, nie wymaga on tak wielu zabawek jak starsze dzieci. Książeczki są dobrym wyborem, ponieważ pobudzają wyobraźnie, sprzyjają nauce mówienia i poznawaniu świata. Tutaj dobrym pomysłem będą także różnego rodzaju maskotki, umożliwiające maluchowi wyrażanie emocji.Jeżeli natomiast potrzebujemy kupić zabawkę dla starszego dziecka, wówczas istotne są jego płeć oraz zainteresowania. Przykładowo jako podarunek dla dziewczynek współcześnie niezwykle popularne są lalki szmaciane oraz różnego typu ręcznie szyte maskotki- polecany artykuł. Z jednej strony jest to spowodowane modą na rękodzieło, z drugiej zaś chodzi o odejście od plastikowych zabawek możliwych do kupienia w sieciówkach na rzecz tych unikatowych, uszytych specjalnie dla konkretnego dziecka. Jeżeli chodzi natomiast o chłopców, na pewno podobną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju drewniane klocki, samochody czy pociągi. Są to zabawki ekologiczne, pobudzające wyobraźnię i dające wiele opcji zabawy dla dziecka. Ponadto, ich design jest współcześnie bardzo ceniony.

Oczywiście równie trafionym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca będą różnego rodzaju gry planszowe, które z jednej strony rozwijają umysł, z drugiej uczą logicznego myślenia i współpracy. Jest także wiele uniwersalnych zabawek, które sprawią radość większości dzieci niezależnie od płci. Jeżeli na przykład naszym wyborem będzie kasa sklepowa zabawka ta na pewno zadowoli i chłopców i dziewczynki, zwłaszcza jeśli w danym momencie akurat uczą się liczyć- kasa sklepowa zabawka.
Wspominane powyżej pomysły to oczywiście jedynie garstka tego, co zobaczymy w sklepie. Omówione zabawki są w pewien sposób sprawdzone i istnieje duża nadzieja na to, iż decydując się na nie zaspokoimy potrzeby malucha. Jeżeli jednak mamy duże wątpliwości, warto zapytać o radę sprzedawcę i rozwiać wszelkie obawy.

Tags: zabawek, maluch, podarunek