Istny raj dla każdej dziewczynki czyli parę słów o zabawkach z klasą

Posted on 29/07/2019 9:42am

W dzisiejszych czasach, kiedy pęd za nowościami ogarnia praktycznie wszystkie strefy naszego życia, na szczęście w niektórych aspektach da się obserwować powrót do tradycyjnych wzorców.


drewniany domek dla lalek
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Wbrew temu, co się może wydawać obserwowane jest to w krainie zabawek.


Spektakl „WALIZKA”
Author: Teatr Żydowski
Source: Teatr Żydowski


Drewniany domek dla lalek to z pewnością ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej pani. Dostawałyśmy je po kuzynkach, a jeśli miałyśmy szczęście, to ten domek wykonał dla nas tata lub rodzicom udało się go gdzieś kupić. Potrafiłyśmy spędzać długie godziny bawiąc się w dom, urządzając lalkom pokoje, posyłając je do pracy, organizując śluby i tym podobne. Dzięki temu ogromnie rozwinęła się nasza wyobraźnia, zdolności wczuwania się w najrozmaitsze role oraz o wiele więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie tylko radował oko, ale także cechował się wielką trwałością. Oprócz tego zawsze można go było szybko odnowić. Przez pewien okres domki wykonane z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki - domki z plastiku - dalszy. Nietrwałe, o wiele mniej stabilne, proste w montażu, ale na tyle delikatne, że niezwykle szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście te czasy minęły, a drewniane zabawki wracają do łask.


Podobny powrót ma miejsce w wypadku innego rodzaju zabawek przeznaczanych dla dziewczynek - trwałe lalki szmaciane od Nefere. Po latach, w których królowały plastikowe lale, nadszedł czas na powrót tradycji, ku ogromnej radości zwłaszcza starszego pokolenia, chociaż młode damy są równie zadowolone - w sklepach zaczęły się pojawiać lalki szmaciane.


Mają one ogromną przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku - mogą robić za przytulankę, można je prać, można z nimi spać, są mięciutkie, a poza tym można je dawać dziecku od najmłodszych lat: nie posiadają części, które groziłyby połknięciem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją ogromne szanse, iż staną się one ich ulubionymi zabawkami.

Tags: sklep, części, rodzic