Jak dwudziestokilkuletni zdolni polscy artyści próbują zarobić na utrzymanie

Posted on 12/06/2020 8:11am

Bycie artystą w dzisiejszych latach nie jest łatwe i jedynie na pocieszenie można wspomnieć, że z dużą dozą prawdopodobieństwa nigdy nie było. Uczęszczanie do podstawowej szkoły muzycznej w jakimkolwiek wypadku nie wróży obiecującej przyszłości na scenie - zazwyczaj przyszły sukces kończy się tym, że muzyk, który kiedyś z zapałem ćwiczył gamy, teraz nie wie nawet, gdzie leży jego instrument.
lokal do wynajęcia
Author: Hamner_Fotos
Source: http://www.flickr.com
Gros osób woli jednak posiadanie konkretnego fachu, który jeszcze umożliwi zarobienie sporych pieniędzy. Jedynie nieliczni mają szczęście i robią zawrotną karierę jako np. członkowie zespołów znanych w gminie a nawet w całej Polsce. Chyba najtrudniej mają ci, którzy skończyli studia muzyczne i są wyedukowanymi harfistami albo pianistami, przygotowani do tego, żeby dostać etat w znanej orkiestrze. Jednak taką pracę są w stanie wykonywać tylko nieliczni, natomiast pozostali są zmuszeni wykazać się inwencją twórczą, aby połączyć swoje pasje z pracą. Dla niektórych zbawienna okazuje się oprawa muzyczna imprez. Takie hasło bywa najczęściej łączone z kluczowymi wydarzeniami w życiu członka familii. Skrzypaczka może zagrać podczas ceremonii ślubnych, ponieważ Ave Maria w interpretacji takiej muzyczki w każdym przypadku będzie wzruszać zaproszonych gości.

Co dwie łepetyny, to nie jedna - tak przynajmniej informuje popularne przysłowie. A na pewno nie odkryjemy Ameryki, jeżeli znamy, że w zespole jest o wiele raźniej. Nic zadziwiającego w tym, że ci bardziej przedsiębiorczy pianiści szukają kompanów, aby wspólnie muzykować. Tym samym oferta w znacznym stopniu się poszerza i staje się dla potencjalnych usługobiorców bardziej atrakcyjną. Występ indywidualny nie jest tak widowiskowy, jak występ zespołu, a jedna kontrabasistka to nie to samo, co kwartet smyczkowy na ślub. I w ten sposób fraza oprawa muzyczna imprez zyskuje na jeszcze jednym znaczeniu.Własna działalność gospodarcza wymaga tego, aby taki muzyk przedsiębiorca poświęcał czas na kwestie czysto organizacyjne. Należy ustalić, kto będzie odbierał telefony, redagował stronę internetową i kto zajmie się public relations. A gdy taki biznes się rozkręci, to może nawet niektórzy pomyślą o zaangażowaniu dodatkowej osoby, która w profesjonalny sposób będzie codziennie odpisywać na maile.

Tags: czas, muzyk, hobby, pasje, studia, oferta, zainteresowania, propozycja