Jak organizowane są kursy paralotniowe?

Posted on 06/10/2020 8:37am

Paralotnie stają się coraz częściej cenione, a przeszkolenia pozwalające na latanie typowane przez większą liczbę osób. Czy każdy może zapisać się na taki kurs? Jakie należy posiadać predyspozycje? Głównie jest to sport dla osób 18 letnich, lecz mogą w nich uczestniczyć osoby, które skończyły 15 rok życia, ale posiadają pisemną zgodę opiekunów prawnych.


Rafał Rutkowski
Author: Teatr Buffo
Source: Teatr Buffo


Wymagane jest także dokument od lekarza prowadzącego, w którym będzie ocena na temat ogólnego formy kursanta i zezwolenie na latanie.


Kursy paralotniowe mogą odbywać się z kilku części, które kończą się wręczeniem zaświadczenia. Kurs na paralotnie zapewnia nabywanie kolejnych umiejętności w lataniu a tym samym zwiększanie swoich umiejętności. Dla zainteresowanych: polecane kursy paralotniowe.
Na pierwszym etapie kursant głównie szkoli się do startowania, lecz również samodzielnego przygotowania i skontrolowania sprzętu przed lataniem. Po zakończeniu tego etapu kursowicz musi wyuczyć się podstawowych działań, a więc główne działania takie jak zmiana prędkości lotu, start, robienie zakrętów albo precyzyjne zbliżanie się do lądowania.

Zaciekawił Cię wpis? Mamy dla ciebie ważne info, dlatego zobacz szczegółowy tekst (http://www.eccotravel.eu/nepal/) w tym temacie!

Na kolejnym etapie kursant doskonali się w kierunku pilotażowym, a po jego zakończeniu powinien opanować przynajmniej jedną technikę obniżania szybkości. Więcej na temat: .


Kursy paralotniowe zapewniają również dodatkowe wysokospecjalistyczne przywileje.

Tags: sport, sprzęt, szkolenia, cena