Jak skompletować całą wyprawkę dla niemowlaka, kiedy budżet będzie wymagał dużego rozsądku.

Posted on 02/06/2020 8:24am

Kiedy w jakiejś rodzinie ma przyjść na świat dziecko, rodzice już kilka miesięcy przed terminem rozpoczynają kompleksowe przygotowania do przyjęcia potomka w swojej rodzinie. W pierwszej kolejności gromadzona jest kompleksowa wyprawka dla dziecka w postaci łóżeczka i pościeli, wanienki a także wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych. W dalszej kolejności kupuje się ubranka dla noworodka, to znaczy po parę albo i kilkanaście par śpioszków, kaftaników no i rzecz jasna pewną ilość pieluszek.


matka z dzieckiem
Author: thepipe26
Source: http://www.flickr.com
Jednak zapas ten to w rzeczywistości jedynie malutki początek kosztów, bowiem trzeba jeszcze zastanowić sie nad tym, czy i jak długo maluch ma być karmiony piersią.

Zainteresowały Cię opisy zawarte w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj także lekarz ginekolog wrocław podobne wiadomości, tyczące się tego tematu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Jeżeli młoda mama nie zamierza w ogóle karmić piersią, powinno się odpowiednio wcześnie zakupić cały zestaw do karmienia noworodka, a więc butelki,smoczki oraz podgrzewacz. Po urodzeniu prawie od razu przyda się odpowiednie mleko modyfikowane, a dodatkowo na pewno nie zawadzi mieć pod ręką herbatki dla dziecka na kolkę i inne dolegliwości - wejdź na www.

Chcąc zagwarantować dziecku odpowiednie warunki, rodzice nie szczędzą grosza, płacąc ogromne kwoty za wszystkie mniej i bardziej niezbędne akcesoria. A firmy, które zajmują się handlem akcesoriami dziecięcymi zadowolone zacierają ręce. Jest bowiem wiadome, że dzieci na pewno będą się rodzić, a rodzice ze szczęścia nie bardzo zważają na ceny tego, co kupują.

Zainteresował Cię omawiany temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy wpis (http://studiopsychologiczne.com/tus/), który na pewno bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Ale czy kupno nowych kompletów ubrań, ręczników, wanienek, podgrzewaczy i zabawek dla niemowlaka jest faktycznie niezbędne. Czy dziecko w ogóle doceni, że zasypia w nowiutkim wózku, a to co przed chwilą mu się wylało brudzi nieskazitelnie czysty sweterek.


dziecko z maskotką
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź jest oczywista. W takim przypadku lepiej poszukać wśród rodziny i znajomych osób, które mają nieco starsze dzieci i z chęcią odstąpią niektóre zbyteczne im już akcesoria. Ubranka po noworodkach przeważnie nie są zniszczone, bowiem maluch rośnie w takim tempie, że nie będą miały okazji ich jakikolwiek sposób zniszczyć. Butelki, które komuś są będą niepotrzebne, można bardzo dokładnie wyparzyć i wystarczy dokupić nowe smoczki, żeby mieć pełny porządny komplet. A używane łóżeczko, o ile było z solidnego materiału, może posłużyć nie tylko własnemu dziecku, ale jeszcze później da się je sprzedać.

Tags: kosmetyki, dzieci, akcesoria, smoczki, butelki, wózek, łóżeczko