Jak wykończyć pokój swojego malucha? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie porady!

Posted on 25/01/2020 7:41am

Jeżeli jesteś właśnie na etapie urządzania pokoju dla swojego malucha, wtedy niewątpliwie przydadzą Ci się wszelkiego rodzaju inspiracje. Pamiętaj, że pokój musi być zarówno praktyczny, jak i dostosowany do wieku Twego dziecka i jego zainteresowań - jednym słowem czeka na Ciebie naprawdę trudne wyzwanie!


Podział na strefy


Jeżeli wielkość pokoju na to pozwala, wtedy powinieneś zadbać o to, żeby wydzielić w nim kilka różnych stref - zazwyczaj wydziela się strefę naukową, do SPAnia oraz strefę do zabawy. Jeżeli zastosujesz tego rodzaju podział i rozdzielisz wyraźnie konkretne strefy, wtedy na pewno będzie o wiele prościej chociażby utrzymywać porządek w pokoju dziecka.


Sofa kolonialna
Source: http://royaldecor.pl/


Strefa sypialna


Wykańczając strefę do spania, powinieneś wziąć pod uwagę zachcianki swojego dziecka - przykładowo z pewnością musisz pozwolić mu wybrać twardość materaca na łóżko.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na opisywany temat, to też rzuć okiem na lampy klasyczne włoskie pokrewne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Dodatkowo powinniście razem wybrać tekstylia - pościel dziecięca z bohaterem ulubionej bajki Twego dziecka z pewnością będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, więc zawsze dobrze w nią zainwestować - wszystko o pościelach dziecięcych. Jeśli dziecko ma jakieś ulubione postaci czy motywy, wówczas możecie rozważyć zawieszenie na ścianie plakatów lub grafik z ich wizerunkami.


Meble do pokoju dziecięcego


Wybierając meble do pokoju dla dziecka, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, aby były dostosowane do wieku Twojego dziecka oraz bezpieczne dla niego.


Dlatego na przykład w przypadku najmniejszych dzieci dobrze zdecydować się na meble zrobione z plastiku, które właściwie gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Zobacz kolejne tego typu bardzo przydatne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie sprzęt pożarowy.

Jeżeli masz trochę starsze dziecko, wtedy możesz już zrezygnować z kupna mebli plastikowych, jednak zawsze musisz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczaniu rogów mebli!

Tags: SPA, bezpieczeństwo, zabawy, maluch, łóżko