Jaka jest historia kung fu? Czy ta sztuka walki jest wciąż używana?

Posted on 12/09/2020 8:33am

Każda sztuka walki jest przydatna w życiu. Jest bardzo dużo korzyści, które wiążą się z posiadaniem takich umiejętności. Nie trzeba nawet mówić, że najbardziej znana korzyść to możliwość obronienia siebie. Za sprawą umiejętności zadawania uderzeń oraz obrony przed atakującym, możliwe jest podjęcie próby obrony w każdej, nawet najbardziej dramatycznej sytuacji. Są również oczywiście inne argumenty za.


kung fu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy o tym wie, a dużo osób zapomina, że uczenie się konkretnej sztuki walki to korzyść dla całego ciała i ducha. W trakcie uczenia się danej sztuki walki przyswajamy też pewną filozofię życia, a wpływa to na większą zaradność w życiu. Jedna ze sztuk walki, która zapewnia skuteczną obronę, a przy tym swego rodzaju sposób życia, jest kung-fu. () W języku chińskim oznacza to posiadanie wysokiego poziomu umiejętności w określonej dziedzinie. Zbiorczym zaś określeniem wszystkich odmian chińskiej formy walki jest wushu.

Za sprawą środków masowego przekazu doszło do jakiegoś nieporozumienia, które polega na odejściu od pierwotnej nazwy i upowszechnieniu na świecie nazwy kung-fu na oznaczenie chińskich sztuk walki. W sumie nie jest do końca pewne, kto pierwszy zdefiniował chińskie sposoby walki, jako kung fu. Takie jednak określenie się przyjęło i funkcjonuje w ogromnej ilości krajów, także i w Polsce. W latach siedemdziesiątych XX wieku kung-fu stało się szalenie modne za sprawą filmów.

Prezentowany post, to niesamowicie interesujący materiał? Jeśli także tak uważasz, to zobacz na odmienny wątek, a pomocna strona (https://promonadruk.pl/odziez/odziez-reklamowa/) sprawdzi się tu ogromnie.

Oczywiście sławę zyskał Bruce Lee i produkcje, jak Droga Smoka czy Wejście Smoka - JAROSŁAW BUĆ.


po treningu
Author: Michael Cannon
Source: http://www.flickr.com
Oprócz wielu filmów fabularnych stworzono także krótkie produkcje telewizyjne pod tytułem Kung-fu. Co interesujące w samych Chinach takie pojecie również zaczęło mieć sporo nowych znaczeń. Później ciężko było już oddzielić sztuki walki od sportów walki. Dzisiaj, chociaż takie nazewnictwo nie jest całkowicie poprawne, używane jest normalnie. Po prostu tak zostało przyjęte, więc nowe nazewnictwa wprowadzałyby jedynei niewskazany zamęt. W takiej formie funkcjonują także różne placówki, również w naszym kraju jak szkoła kung fu Warszawa. Przy tym każdy profesjonalny trener wspomnianej sztuki walki zdaje sobie sprawę, o co w tym chodzi, zna historię samego nazewnictwa, więc podczas ćwiczeń można poznawać bardzo dużo ciekawych opowieści na temat tej dyscypliny. Pozwoli nam to dobrze pojąć, nie jedynie same reguły, co filozofie stojącą za nią.

Tags: trening, walka, życie