Jaki powinien być plac zabaw z myślą o dziecięcych potrzebach

Posted on 04/12/2019 7:18am

Ciekawska wyobraźnia malucha wymaga od niego ruchu na świeżym powietrzu. Dla dzieci tworzone są nowoczesne place zabaw, gdzie nasze dzieciaki mogą wyszaleć się do krańców swoich sił. Publiczne place zabaw identyfikujemy zwykle przez ciąg atrakcji z drewna jak mostki, budki, schodki i wykończenia z plastiku (zjeżdżalnie).
Frapują Ciebie wiadomości posiadające odpowiedź na zapytanie jaka firma zajmuje się budową placów zabaw? Gwarantujemy wyczerpujące informacje

Plac zabaw dla dzieci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
O atutach miejsc na zabawę dzieci świadczą bez wątpienia urządzenia na plac zabaw, a dokładniej ich stan. Używane regularnie, ale nieniszczejące części dają dzieciakom poczucie spełnienia i wyszalenia się przez możliwość korzystania z wszystkich fragmentów placu.Przy konstrukcjach części omawianych placów istotną rolę odgrywa docelowy target pod przyszły plac zabaw. Gdy jest on dostosowany do najmłodszych, w wieku przedszkolaka malucha i żłobkowym, musi być wystarczająco niski a więc i bezpieczny. Starszaki uznaliby ten plac i trzyschodkowy domeczek i zjeżdżalnię na 1,5 metra długości za „nudne”, jednak dla najmłodszych, raczkujących z zabawami i chodzeniem, jest to mega rozrywka.

Niniejszy artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak to, przejrzyj także podobne serwisy, które mają dane na przedstawiany wątek.Dla starszaków i uczniów podstawówek twórcy placów zabaw fundują większe, dające więcej adrenaliny atrakcji. Takie place zabaw posiadają falowane, długie na kilka metrów zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, tunele dla dzieci do zabawy do przechodzenia, czy specjalne drążki, po których najodważniejsi… chodzą. Obecnie na popularności zyskują zamknięte zjeżdżalnie, odcięte od światła, przypominające wielkie rury z parków wodnych. Są one rzecz jasna krótsze, ale i tak chwilowe odcięcie naturalnego światła budzi w dzieciach adrenalinę i chęć przejażdżki jeszcze raz. Aż do zmęczenia.

Ogrodowy plac zabaw
Author: Rubber Mulch
Source: http://www.flickr.com
Place zabaw stawia się z myślą o dziecięcych potrzebach aktywizujących. Spotykane są jednak zdania, że urządzenia na plac zabaw buduje się na jeden schemat - pod fizyczny ruch. Jakoby nie rozwijają kreatywnego myślenia. Co prawda powstają elementy składające się z wyszukania układanek, stoliki do planszówek, ale to wciąż za mało. Powierzchnie nowoczesnych placów zabaw pokryte są elastyczną i przepuszczającą wodę pianką, odporną również na intensywne temperatury i mocne promieniowanie. W porównaniu do betonowisk i placów zabaw na płytach, tak licznych w niedawnej rzeczywistości widać postęp w kwestiach bezpieczeństwa.

Tags: stoliki, rozrywka, adrenalina, wyobraźnia, bezpieczny