Jakie wyposażenie jest potrzebne noworodkowi po urodzeniu?

Posted on 20/12/2019 7:49am

Czas przygotowań do pojawienia się na świecie maluszka, to jeden z przyjemniejszych momentów w życiu dumnego rodzica. Dorze jest jednak z wyprzedzeniem ustalić, jakie mebelki, akcesoria, kosmetyki i ubranka okaże się niezbędna.
W kwestii urządzania pokoju dla dziecka zasadniczą kwestią jest bezpieczeństwo i komfort.
Wskazane jest by zdecydować się na zestawy meblowe, które są wyposażone w takie elementy jak np. przewijak. Łóżeczka posiadają standardową wielkość (120x160 cm) i należy przyznać, że niewiele się od siebie różnią. Decyzja zależy od metrażu jakim dysponujemy, gustu i sytuacji materialnej. Warto jednak wybrać odpowiednią twardość materaca.

dziecko
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Niezbędnym składnikiem wyprawki niemowlęcej są akcesoria i kosmetyki dziecięce. Np. miły w dotyku rożek, zapewniający poczucie bezpieczeństwa czy termometr do wanny. Pozbawiony sztucznych „ulepszaczy” krem oraz chusteczki nawilżane są niezbędne przy zmianie pieluszek. Dzięki chusteczkom jesteśmy w stanie delikatnie i zręcznie umyć skórę dziecka. Zarazem oczyszczają i pielęgnują, troszcząc się o kondycję wrażliwej, skóry niemowląt. Po ich użyciu maluch jest odświeżony jak po zwykłej kąpieli. Chusteczki nawilżane znajdziemy w pełnowymiarowych opakowaniach lub w jednorazowych saszetkach ().

Koniecznie przeczytaj aktualny materiał na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na ten temat.Duży wybór akcesoriów dziecięcych – począwszy od szybkich oraz prostych w obsłudze podgrzewaczy do butelek i żywności, przez zestawy przyborów do pielęgnacji dziecka, zapewnią bezpieczeństwo w opiece nad maluchem.
Nie za ciepło i nie za ciekawie – te zasady opiekunowie muszą wziąć sobie do serca i korzystać z nich podczas kąpieli, albowiem od tego, jak przebiega kąpiel, zależy, jak szybko malec uśnie. Wanienka powinna być przede wszystkim stabilna. Barwy, wielkość zależą wyłącznie od gustu i potrzeb świeżo upieczonych rodziców. Czas kąpieli zagwarantuje noworodkom spokojne sny. A mama z tatą, by usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą zdecydować się na zakup niani elektronicznej. Ponieważ właśnie po to - by umożliwić rodzicom absolutny spokój ducha i pozwolić im błogą chwilę odpoczynku podczas, kiedy ich niemowlę smacznie śpi powstało to cenne urządzenie.

Tags: dziecko, chusteczki, rodzic