Jakiego rodzaju atrakcje odnajdziemy w Kolonii?

Posted on 15/02/2023 10:30am

Kiedy zwiedzamy Kolonię przez krótki okres czasu, należy szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to dlatego, że niemalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się nieopodal centrum.


Ponadto, główny dworzec znajduje się zaraz przy katedrze.


Gdy chcemy odwiedzać też atrakcje jakie znajdują się troszeczkę dalej, komunikacja w Kolonii funkcjonuje dość sprawie, najważniejsze zabytki znajdują się w centrum jak też okolicy. Możesz bez kłopotu do nich dotrzeć. Gdy mamy kwaterę poza centrum miasta, komunikacja miejska na pewno będzie idealnym wyborem. Kolonia (kolonie dla dzieci wielkopolska) to też znaczący kolejowy węzeł pomiędzy innymi miejscowościami w Niemczech, możemy do niej dotrzeć z wielu innych miejscowości. Jednostki lecące do Kolonii samolotem także nie będą mieć większych kłopotów, w niedługim czasie dotrzemy dla przykładu pociągiem z aerodromu do głównego dworca. Vis-a-vis katedry odnajdziemy ośrodek informacji turystycznej, do którego powinniśmy zajrzeć po najnowsze mapy miejskie. Mając cokolwiek szczęścia, można tam spotkać również polskojęzyczny personel.
kolonia
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Największą atrakcją w mieście jest na pewno gotycka Katedra, jaka oprócz odwiedzania samej Katedry pozwala też na obejrzenie Kolonii "z góry", dzięki opcji wejścia na więżę tej świątyni. Ponadto można wyruszyć także do legendarnego skarbca świątyni. Do interesujących miejsc do zwiedzenia należy też Wallraf-Richartz-Museum, jakie jest jednym z największych muzeów w Niemczech. Znajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki a także malarstwa.


Kolejnym miejscem z drogocennymi antykami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w jakim możesz podziwiać nadzwyczajną, rzymską podłogową mozaikę i dużo innych ciekawych obiektów.

Tags: rzeczy, gra, czas, problem, mamy