Jak wiele atrakcji może zaoferować dla turystów Szczyrk, baza kwater w tym mieście.

Posted on 04/01/2022 8:06am

Wielu ludzi słysząc o województwie śląskim myśli przede wszystkim o zadymionych kopalniach i hałdach wydobywczych. A przecież rejon ten może całkiem sporo zaoferować również dla turystów, bo raptem kilkadziesiąt kilometrów na południe rozciąga się całkowicie inna kraina, niż przemysłowe fabryki i kopalnie.

potok
Author: Aaron Choi
Source: http://www.flickr.com
Kraina lasów, wspaniałych gór i szumiących strumieni, ale również miasteczek, do jakich w każdym sezonie przyjeżdżają setki tysięcy turystów szukających odpoczynku blisko przyrody. A do miejscowości takich można zaliczyć Szczyrk, który jest obok Wisły i Ustronia najbardziej znanym miastem tego regionu. Szczyrk leży bardzo malowniczo w Beskidzie Żywieckim, w dolinie rzeczki Żywica. Jego lokalizacja powoduje, że jest doskonałym miejscem zarówno na pełny urlop, ale także jako wypadowa baza do okolicznych miejscowości i atrakcji turystycznych. A że w okolicy Szczyrku atrakcji jest co niemiara, to praktycznie każdy, kto tam dotrze raczej nie powinien mieć powodów, żeby narzekać na nudę. Przykłady - tu..Okolice Szczyrku bardzo dobrze nadają się do uprawiania rowerowej oraz pieszej turystyki, tamta okolica zachęca wręcz do tego, aby w aktywny sposób wykorzystywać czas. Wśród okolicznych gór wytyczono liczne szlaki dla piechurów, sporo jest również tras rowerowych o zróżnicowanym poziomie trudności, nadających się zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla ekstremalnych rowerzystów. Szczyrk jest także bardzo znanym ośrodkiem narciarstwa, liczne wyciągi i wypożyczalnie sprzętu proponują świetne warunki do uprawiania sportów zimowych. Spora część stoków ma sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc pozwala na jazdę nawet gdy pogoda mniej dopisuje.

Jeżeli interesują Cię opisane w niniejszym tekście tematy i masz ochotę zobaczyć więcej informacji na tego typu temat - kliknij tu hotel zakopane.

Wykorzystując swoją popularność

Szczyrk oferuje turystom ogromnie rozbudowaną bazę kwater. Do wyboru będą więc eleganckie, nowoczesne pensjonaty i hotele, mnóstwo pokoi prywatnych, a dla ludzi lubiących całkowitą niezależność wyposażone kompletnie domki Szczyrk. Ceny za noclegi, podobnie jak ich wykończenie są dość różnorodne, i raczej nie powinno być problemów aby wyszukać tam coś odpowiedniego do możliwości.Więcej oferta noclegów w Szczyrku.

Tags: urlop, góry, turystyka, kwatery