Jeśli jesteś młodym pracownikiem w przedszkolu, lub masz dziecko, które chodzi do placówki pedagogicznej, powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Posted on 12/07/2018 1:10am

Gdy nadchodzi okres Bożego Narodzenia, największą wesołość z oczekiwania i szykowania do świąt czują małe dzieciaki. W tym czasie piszą listę życzeń do św. Mikołaja, mają nadzieję na wór prezentów, a ich najpoważniejszym zmartwieniem jest to, czy zapracowały i były grzeczne przez cały rok. Ważnym wydarzeniem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent
Author: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Source: http://www.flickr.com
Organizowane świąteczne przyjęcie z racji mikołajek wypada przeważnie wiele dni przed świętami. Rozpoczyna się moment śpiewania kolęd, przygotowań. Zaproszeni są rodzice, babcia i dziadek i znajomi. Spotkanie z kolegami w trochę innej formie, jak zwykły dzień powszechny sprawia, iż maluchy są zaskakująco podekscytowane, uradowane. Dzieci razem z wychowawcami o wiele wcześniej przygotowują świąteczne występy dla gości, uczą się wierszy, piosenek, tańców. Zrobienie czegokolwiek ważnego w zespole pozytywnie wpływa na wspólną integrację, nie wyłącznie pomiędzy uczniami przedszkola, ale także w stosunkach z wychowawcami i dorosłymi To znakomita okazja, aby przy natłoku powszechnych obowiązków, spędzić czas z bliskimi, wśród innych.

mikołaj
Author: Public Information Office
Source: http://www.flickr.com
Rodzina ma nietypową sposobność do zobaczenia swojego podopiecznego w całkiem nowej kreacji, podczas pokazów dla publiczności. Zyskują kolejny pretekst do szczęścia. Te wydarzenia zbliżają rodziców do swoich pociech. Na tych zgrupowaniach, osoby biorące odpowiedzialność za zaaranżowanie, przeważnie zapewniają słodki posiłek, gorące picie. Jest to dobra okazja, do zaprezentowania efektywnej edukacji z grupą, toteż przeważnie planuje się kiermasze lub wystawy, na których pokazuje się prace plastyczne dzieci, sprzedaje dekoracje bożonarodzeniowe. Kluczowym celem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, w trakcie którego rozdane zostają prezenty - polecana strona. Dopełniającym aspektem, którym charakteryzuje się Mikołaj w przedszkolu, może być wzajemne podzielenie opłatkiem i radosne kolędowanie. mikolaje.pl/firma/oferta.htmlMikołaj w przedszkolu,to najlepsze wydarzenie w roku, panuje miły i przytulny nastrój, a szczęśliwe popołudnie jednoczy tych małych i starszych i sprawi, że człowiek poczuje się lepszy.

Tags: dzieci, Święta, Przedszkole, rodzina, Mikołajki, kolędowanie, okazja, przedszkolaki