Każdy rodzic jest świadom tego, że gdy osesek urośnie, zacznie się jego edukacja

Posted on 26/10/2022 8:05am

Edukacja nie powinna rozpoczynać się od szkoły, a znacznie wcześniej, kiedy dziecko skończy 3 lata.


Nikt nie powiedział, że w tak młodym wieku smyk powinien już czytać i pisać.


LEGO
Author: jurek_jjt
Source: http://www.flickr.com


nauczyciel
Author: EnglishForYou
Source: EnglishForYou


wzrok
Author: JZO
Source: JZO


Jednak na pewno dobrze byłoby, gdyby zaczął chodzić do przedszkola.

Absorbuje Cię kwestia podnoszona w tym wpisie? Zobacz ponadto też inne podobne posty - zwyczajnie wejdź tutaj hotel zakopane basen.

W szczególności jeśli jest jedynakiem. Wtedy będzie miał możliwość zetknięcia się z innymi dziećmi. To da mu możliwość, by nauczyć się współistnienia w grupie i ogólnie przygotuje już dosyć wcześnie do odnajdywanie się w społeczeństwie. W grupie (nieistotne ile ma się lat) trzeba wszakże czasami pójść na kompromis, negocjować i umieć przekonać resztę jej członków do swoich racji. Im wcześniej nasz smyk będzie zmuszony się z tym zmierzyć, tym korzystniej dla niego. Poza tym przebywanie wśród swoich rówieśników sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte. Wybierając przedszkole, trzeba kierować się więc kilkoma istotnymi aspektami. opiekunowie muszą być sympatyczni i wykazywać zawsze duże zaangażowanie. Empatia także jest jedną z głównych cech, którą powinna mieć każda przedszkolanka. Istotne jest również to, aby grupy były małe. Musimy zwrócić uwagę także na to, co będą jeść nasze maluchy. Najlepiej byłoby, gdyby placówka posiadała własną kuchnię i przygotowywała zdrowe posiłki. Jeśli obiekt będzie miał duży ogród, a tam plac zabaw, to już w ogóle będzie to prawdziwy fart.
Przed zapisaniem smyka do przedszkola, warto się tam z nim udać. Musi poznać placówkę, móc się porozglądać i zamienić kilka słów z nauczycielką. Ważne, aby to jemu przypadło do gustu to miejsce.

Tags: przedszkola, maluch, nauczyciel, miejsce, opiekun