Kiedy i dla kogo przeznaczony jest zabieg przedłużania włosów?

Posted on 09/02/2022 7:40am

Bez wątpienia każda kobieta marzy o tym, aby posiadać długie, lśniące włosy. Zdrowe i zadbane włosy niezwykle często są najważniejszą wizytówką człowieka. Nic więc dziwnego, że tak dużo czasu poświęcamy właśnie pielęgnacji włosów.


militarny ludzik LEGO
Author: xlrider
Source: http://www.flickr.com


Niestety nie wszystkich natura obdarzyła bujną i piękną fryzurą. Dodatkowo przez wszelkiego typu zabiegi włosy mogą się znacznie osłabiać.
Internet
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com


biurko lekarza
Source: pixabay.com


Przedłużanie włosów w zakładzie fryzjerskim polega w głównym stopniu na doczepianiu kosmyków włosów sztucznych lub naturalnych. Wybór właściwego typu włosów musi być skonsultowany ze specjalistą, który podpowie, które rozwiązanie jest optymalne. Nieodpowiednia konsultacja bądź indywidualny wybór włosów może spowodować, że mocno zniszczymy nasze włosy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu doczepienia włosów, warto jest przeczytać np. w branżowych czasopismach, jakie są poszczególne atuty, jak też minusy zabiegów tego rodzaju. Profesjonalne przedłużanie włosów nie jest niewłaściwe, aczkolwiek zawsze jest to dość duża ingerencja w naturalne włosy. Należy zatem zaznajomić się z poszczególnymi konsekwencjami takich działań.


Sposobów przedłużania oraz zagęszczania włosów jest kilka. To fryzjer zazwyczaj wybiera, która metoda będzie najkorzystniejsza dla naszego typu włosów. Ważne jest również, żeby fachowiec szczegółowo ocenił jaki jest stan naszych włosów oraz podpowiedział, czy tego typu zabiegi ich nie uszkodzą zbyt mocno. Powinniśmy wiedzieć, że niezwykle istotną kwestią jest także odpowiedni dobór gramatury dołączanych włosów do faktury włosów naturalnych.

Czy uzyskane tutaj informacje są niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://sentiell.pl), która także bez wątpienia okaże się zachęcająca.

Zbyt ciężkie włosy z zapinką mogą niezwykle mocno obciążyć cebulki włosów, co w ostateczności może prowadzić nawet do utraty włosów.


Decyzja o przedłużeniu włosów powinna zostać podjęta z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Do plusów należy rzecz jasna możliwość posiadania długich i gęstych włosów, które będą się doskonale prezentować. Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie długich włosów, a nie zawsze posiadamy wystarczająco dużo cierpliwości, by czekać na to, aż same urosną.


W takich przypadkach niezawodnym rozwiązaniem jest właśnie sztuczne przedłużenie włosów. Niestety tego typu działania także mogą osłabić strukturę włosów, z tej przyczyny niezbędna jest ich profesjonalna pielęgnacja.

Tags: włosy, czasu, mamy