Kilka zasad dotyczących wyboru dziecięcych biurek, plusy modeli mających regulację wysokości.

Posted on 19/05/2020 8:10am

Biurko w pokoju dziecięcym jest bardzo istotnym meblem, powinno się je ze starannością wybierać. W końcu to przy biurku właśnie dzieci będą spędzać niekiedy po kilka godzin dziennie, odrabiając lekcje, więc zrozumiałe jest, że musi ono spełniać określone standardy. Odpowiednio dobrane nie tylko zapewni wygodne siedzenie, ale także uchroni przed kłopotami ze zdrowiem, zwłaszcza oczy i kręgosłup będą najbardziej narażone na różne dolegliwości jakie wynikają ze złej postawy.

Biurko do pokoju
Author: brewbooks
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim więc biurko dla dzieci należy tak ustawić w pomieszczeniu, żeby zagwarantować odpowiednie oświetlenie. Najlepiej wykorzystać słoneczne światło, biuro powinno się tak ustawić, żeby siedzący uczeń go nie zasłaniało. Niezbyt dobrym pomysłem będzie postawienie takiego biurka tyłem lub przodem do okna, zdecydowanie lepiej będzie postawić je prostopadle. W przypadku oświetlenia sztucznego niezbędna jest lampka na biurku, nie można opierać się jedynie na oświetleniu górnym. Lampkę należy ustawić w taki sposób, aby nie pojawiały się żadne przeszkadzające w pisaniu cienie. Więcej na .

Następną istotną rzeczą przy zakupie biurka są jego wymiary. Praktyczne biurka dla dzieci powinny mieć co najmniej 80 cm szerokości i 120 cm długości. Przy takiej rozmiarówce bez żadnego problemu da się uczyć czy zajmować lekcjami, ale będzie też miejsce na przybornik albo monitor.

Dużą uwagę należy zwrócić na wysokość blatu, dzieci będą przecież miały różny wzrost a większość biurek jest robiona w jednym, standardowym rozmiarze. Jeśli mebel jest wybierany dla małego dziecka, które jeszcze będzie rosło, to pomyśleć można o innej praktycznej opcji.

Pragniesz wiedzieć więcej z tego ciekawego zagadnienia? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to szklany obraz i przejdź do nowej strony.

Regulowane biurko z ustawianiem wysokości może pozwolić na dokładne dostosowanie wysokości roboczego blatu do całkowitej wysokości jego użytkownika, gwarantując równocześnie odpowiednią wygodę i komfort (). Takie regulowane biurka są również niezwykle zdrowe, gwarantują bowiem odpowiednią postawę w czasie pracy. Mimo, że koszt ich jest nieco wyższy od typowych modeli, to jednak warto o nich pomyśleć, jeśli będą miały efektywnie służyć przez następne kilka lat.

Tags: model, monitor, lampka, lekcje