Kraina Tysiąca Jezior, obszar zieleni, jeziora, różnorodność zwierząt i roślin oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe okoliczności relaksu

Posted on 22/03/2020 7:44am

O pozytywnych stronach Krainy Tysiąca Jezior można snuć opowieści bez końca i to używając samych - naj. Są tu najgłębsze w Polsce i najczystsze akweny a także najobszerniejsze na całym obniżeniu Europy Środkowej, kompleksy leśne. Najpiękniejsze księżycowe krajobrazy polodowcowe.

Mazury, to także najostrzejszy w Polsce klimat, dzięki temu okolica otrzymała przydomek polskiego bieguna zimna.

Cały czas interesuje Cię ten temat? Kliknij w wybrany link i pod nim znajduje się moja strona www (https://www.quick-gym.pl/ems-trojmiasto/), gdzie przeczytasz ekstra wiadomości.

Osobliwością na skalę ogólnoświatową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w kraju a nawet w środkowej części kontynentu. Woda ma charakter akwenu wysokogórskiego z niezwykle czystą, dobrze dotlenioną wodą. Od wielu lat wakacje nad jeziorem są popularne wśród płetwonurków, którzy posiadają niedaleko własną stałą przystań kwaterunkową - domki na Pojezierzu Mazurskim.


jezioro
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Fantastyczny odpoczynek czeka na turystów zdecydowanych na lipcowy pobyt nad jeziorem Wigry. Kompleks wód wigierskich, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych pejzaży w Polsce (zaplanuj wakacje już teraz). Przez domki nad jeziorem sarbsko Wigierskie wije się Czarna Hańcza, jeden z najpowszechniejszych spływów kajakowych w Polsce. Kajakarze mogą ulokować się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego punktu turyści mogą udać się na jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych szlaków kajakowych. Turystyka wodna w województwie suwalskim ma już własne tradycje ( agroturystyczne). Żeglarze ściągają na Wigry, pełne wysp i zatok.

Jezioro Wigierskie uatrakcyjnione krętą linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna oaza turystyczno-przyrodnicza w samym sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Mazury to eldorado dla amatorów wędkowania. Wśród wędkarzy dużo jest opowiadań o zdobyczach, w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, rekordowych okazów - szczupaków oraz obfitości innych
jezioro
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
lubianych gatunków ryb. Nad Biebrzę udaje się by być bliżej natury , spędzić czas w bezczynności urywanej jedynie śpiewem ptaków.


Okolice rzeki Biebrzy to eden dla osób kochających ptaki. Ze względu na nich, przygotowywane są wycieczki łączone z obserwacją i poznawaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki fantastycznie się tropi posuwając się nieśpiesznie kajakiem lub tratwą, która fantastycznie imituje kwatery w Krainie Wielkich Jezior dlatego, że tratwa fantastycznie sprawuje rolę atrakcyjnego lokum.

Tags: woda, jezioro, kajak