Którą zabawkę wybrać?

Posted on 11/10/2019 3:57am

Wybór odpowiedniej zabawki dla smyka nie jest ani łatwy ani bagatelny – musimy mieć pojęcie, jak wybrać kształtującą oraz bezpieczną zabawkę.


Po co maluszkowi zabawki? Odpowiedź na to pytanie mogłaby wydawać się oczywista – do rozrywki.
drewniane zabawki dla dzieci
Author: TUMTUM
Source: TUMTUM


wypoczynek
Author: Reynaers
Source: Reynaers


Okazuje się jednak, iż zabawki istnieją głównie po to, aby mały człek mógł poznać, zrozumieć świat, który go otacza – oswoić go a także znaleźć w nim swoje miejsce. Malec w trakcie zabawy głównie uczy się. W związku z tym właściwa zabawka musi powodować, że malec: poznaje siebie, buduje poczucie własnej wartości, rozwija zainteresowania. Drewniane zabawki dla dzieci jakie spełnią przytoczone powyżej kryteria będą właściwe dla Twojego dziecka. Zabawka musi być dobrana odpowiednio do wieku malca. Wiąże się to z prostym faktem: dziecko od chwili narodzin zdobywa bądź rozwija swe zdolności poznawcze. Zabawka powinna mu w tym pomagać, wręcz być bodźcem do dalszego postępu.


rozrywka
Author: www.PocztaKartkowa.pl


Psychologowie często zwracają uwagę na to, że źle dobrana zabawka nie tylko nie będzie rozwijać brzdąca, lecz też szybko je znuży bądź zahamuje jego rozwój (jeżeli na przykład maluch wiekowo jest już na etapie wznoszenia wieży, natomiast dostanie od rodziców jeden klocek, nie będzie zdobywało umiejętności, które są dla niego naturalne w tym czasie). Zazwyczaj intuicyjnie czujemy, którą zabawkę kupić bobasowi, a czego z pewnością nie nabywać przedszkolakowi.
Wskazane jest swoją intuicję podeprzeć rzetelną wiedzą o fazach rozwoju brzdąca oraz pasujących do nich zabawkach. Wyposażeni w takową wiedzę możemy wybrać się po zabawki sklep internetowy też oferuje mnóstwo zabawek.

Tags: maluch, umiejętności, rodzic, PUL