Których obcych języków warto się uczyć?

Posted on 01/02/2022 7:45am

Na całym świecie używa się plus minus 7 tysięcy rozmaitych języków. To, iż powinniśmy się ich uczyć, nie jest niczym odkrywczym. Pytanie tylko, które języki są najbardziej warte naszej atencji.


Na pewno - nie oszukujmy się - angielski.


Obecnie, podróże w jakiekolwiek miejsce na globie, są dość skomplikowane, gdy nie znamy owego języka. Kłopot pojawia się również w czasie wypatrywania posady. Mnóstwo firm przeprowadza rozmowy rekrutacyjne po angielsku.


niderlandzki
Author: VeroStilo
Source: VeroStilo


Bez wątpienia popularność języka będzie pewnym z wyznaczników, którym musimy kierować się podczas wyboru. Im więcej osób mówi w danym języku, tym w wyższym stopniu prawdopodobne jest, że nam się on przyda. Język, jaki jest na pierwszym miejscu jest chiński. Kolejne miejsce zajmuje język hiszpański, następne angielski.

Chcesz zaznajomić się z nowymi intrygującymi wpisami na zbliżony temat? Nie ma problemu. Kliknij na hiperłącze do www i czytaj do woli.

Na kolejnych pojawia się Hindi, Bengali, japoński, niemiecki.


trampolina
Author: Tony Tseng
Source: http://www.flickr.com
mobilne zakupy
Author: Kumar's Edit
Source: http://www.flickr.com


Na pewno trzeba jednak się zastanowić nad tym, który język wydaje nam się w największym stopniu ciekawy. Którego obcego języka nauka da nam najwięcej zadowolenia, bo o to przede wszystkim w nauce języka powinno chodzić. Jeśli bardzo Ci się podoba niderlandzki - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się go uczył. Co bardzo ważne, język obcy zawsze będzie pewną praktyczną umiejętnością, zaś jego nauka przynosi wymierne rezultaty, dla przykładu w postaci podwyżki czy lepszej pracy.


Biorąc pod uwagę to, iż sezon wybierania szkół językowych w pełni, pora zastanowić się nad osobistymi motywacjami, ale także globalnie spojrzeć na tę sprawę. Może okazać się, że powiążemy przyjemne z pożytecznym. To co? chiński czy fiński?

Tags: nauka, port, umiejętności, miejsce, wiek