Kupujesz dom? Zadbaj o plac zabaw dla swego dziecka!

Posted on 09/04/2020 7:27am

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy część z nas przeżywało swój okres dorastania, sąsiednie place zabaw dla dzieci były nikomu nieznane. Pewnie, w dużych miasteczkach zdarzały się tereny, z huśtawkami i zjeżdżalniami, jednak często sprzęty te były niesprawne, a piaskownica, będąca głównym punktem tego typu miejsc, była niestety pełna szkła i nieczystości.


Huśtawka
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Obecnie sprawa ma się zupełnie odmiennie. Budowane są nowe blokowiska, które za punkt honoru uważają wybudowanie najlepszego terenu dla maluchów.

Obecnie, kiedy planujemy zakup nowego domu, jedną z ważniejszych rzeczy jest dla nas bliska odległość od przedszkola, oraz place zabaw dla dzieci w zasięgu wzroku. Gdy nabywamy mieszkanie w nowo wybudowanym osiedlu, możemy być spokojni, że tego rodzaju atrakcja dla maluchów będzie się na jego obszarze. Developerzy za wszelką cenę chcą zainteresować potencjalnych kupców, dlatego to aranżują coraz to ciekawsze punkty rekreacyjne w okół wystawianych obiektów, na których za każdym razem zobaczymy parę sprzętów ku uciesze naszych pociech. Ślizgawki różnej wysokości, każdego rodzaju tory przeszkód, piaskownice - to wszystko znajdziemy na obszarach nowych blokowisk.


Co należy uczynić, jeżeli planujemy zakup mieszkania w przedwojennej kamienicy, w ścisłym centrum miasta? Całe szczęście, zarządcy terenów coraz częściej w swoich projektach zabudowy przestrzeni, zawierają plany na place zabaw dla dzieci. Są to nierzadko duże przedsięwzięcia, mające zachęcić młode małżeństwa do lokowania się w starym budownictwie, a ich sprawność i zaawansowanie nie różni się zazwyczaj od tej oferowanej na dopiero co wzniesionych osiedlach. Niestety, niekiedy zdarza się sytuacja, kiedy upatrzyliśmy sobie piękne, przestronne mieszkanie, dziecko jest w planach, a w okolicy nie ma ani śladu po jakimkolwiek obszarze dla pociechy, nawet nie ma piaskownicy.

Jeśli chcesz znaleźć rzeczywiście niezwykle porządne źródło, spójrz na tekst, który został zredagowany przez prawdziwego specjalistę.

Nic jeszcze nie jest straconego. Otóż większość wspólnot osiedlowych posiada tereny w okół kamienic, które przeznaczane są zazwyczaj dla samochodów. Wystarczy na zebraniu wspólnoty zgłosić plan o budowę pary huśtawek i ślizgawki niedaleko, osoby mające małe dzieci na pewno poprą tego rodzaju inicjatywę. Bogatą ofertę można znaleźć na

Place zabaw dla dzieci są coraz popularniejszym zjawiskiem. Znajdziemy je zarówno na nowych osiedlach jak i wiekowych blokowiskach. Jeśli mamy dzieci albo je dopiero planujemy, dobrze zadbać o odpowiednią konstrukcję do zabawy dla nich.

Tags: huśtawki, piaskownice, blokowiska