Chcesz pokazać dziecku, iż świat komputerów to nie wszystko? Zobacz, co możesz zaoferować

Posted on 10/11/2015 2:57pm

Aktualnie dzieci mają wokół siebie pełną nowoczesność – sprzęty komputerowe, telewizory, sprzęty grające, smart fony. Dziś dzieci często nie są w stanie przetrwać dnia bez gier komputerowych. Obecnie dzieci często trudno zaintrygować czymś, co nie wiąże się z elektroniką. Jednak… jest na to sposób. Można sprawić, że wstanie od ekranu i z chęcią będzie bawić się w zupełnie inny sposób.

gra karciana
Author: yoppy
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś dzieci nie miały komputerów i były szczęśliwe, uśmiechnięte i w pełni gotowe do wspólnych działań. Dziś, choć mają komputery, także mogą takimi być. Trzeba je jedynie czymś zainteresować. Udowodnić, że czas można spędzać wspólnie na znakomitej zabawie, która na dodatek uczy. Mowa o wszelkiego rodzaju grach planszowych i karcianych. Jak je znaleźć? Które wybrać?Starczy pogrzebać w Sieci i choć wychodzi na to, że poszukując zajęcia, odciągającego od ekranu, sami wpierw z tej elektroniki korzystamy, jest to – w tym przypadku – pewien plus. Częstokroć oznacza to szybkość, niższe ceny i bogatszy wachlarz wyboru. Warto więc otworzyć komputer, wstukać w wyszukiwarkę frazę ‘gry dla dzieci sklep’ i obejrzeć listę, która się wyświetla. ‘Gry dla dzieci sklep’ pokaże masę sklepów internetowych, które specjalizują się w sprzedaży gier od 0 do 100 lat. To pospolita informacja, która znajduje się na pudełkach. I jak prawdziwa! Gry planszowe to rozrywka dla każdego, nie ma zatem znaczenia, w jakim jest się wieku.

gra planszowa
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
Nieco inaczej wygląda sprawa z kartami – te są już dopasowane do liczby lat grającego. Najważniejsze jednak, że są już i takie, które można kupić maluchowi. Memo, które pomaga w zapamiętywaniu, brane do zabawy i nauki jest nawet przy… kilkunastomiesięcznych dzieciach! Szukając takiej formy zabawy, należy rozpocząć od wpisu ‘gry karciane sklep’. Oczywiście należy zaznaczyć, że ‘gry karciane sklep’ przedstawi nie tylko sklepy internetowe z grami dla dzieci, ale i dla dorosłych (taka forma zabawy jest niezwykle popularna), nie jedynie z kartami przeznaczonymi do zabawy, ale i profesjonalnymi, bardzo kosztownymi taliami. Najważniejsze jednakże, by coś wybrać i… cieszyć się grą. Po prostu.

Tags: zabawa, dzieci, gry planszowe