Najbardziej popularne współcześnie dekoracje ścienne

Posted on 05/08/2022 8:18am

Wygląd ścian jest niezwykle ważnym aspektem w kontekście wystroju całego wnętrza. Trzeba mieć na uwadze to, że nawet przy uważnie dopasowanym wystroju i wyposażeniu pomieszczenia zaniedbane ściany mogą popsuć cały efekt.


drzewko ozdobne
Author: Takashi Kashiwaya
Source: http://www.flickr.com
Z kolei na ścianach można umieścić tak ciekawe i przykuwające wzrok dekoracje, że zdominują one całość wystroju. Nowoczesne technologie pozwalają obecnie na stworzenie tak zaawansowanych ozdób, że wiele osób po zobaczeniu ich chce je posiadać w swoim domu. Rzecz jasna dekoracje tego typu najlepiej wyglądają w mieszkaniach zadbanych, gdzie nic nie odwraca uwagi od ścian. Jednym z interesujących rozwiązań dla minimalistycznie urządzonych wnętrz może być zakup i użycie charakterystycznego zegara na ścianę. Obecnie w wielu sklepach z artykułami do wystroju wnętrz można kupić awangardowe zegary, czasami w bardzo uproszczonej formie, które poza standardowym wskazywaniem godziny pełnią także funkcję ozdobną.

motyle
Author: insatiablemunch
Source: http://www.flickr.com
Naklejki dla dzieci na ścianę i meble


Do najpopularniejszych rodzajów innowacyjnych ozdób ściennych zaliczają się naklejki. Są to wzory umieszczone na specjalnej klejącej folii. Dzięki zastosowaniu silnego kleju nie trzeba martwić się o to, że naklejka w przyszłości przestanie się trzymać. Takie obrazki przedstawiają praktycznie wszystko, możliwość w kwestii planowania takich naklejek jest w zasadzie nieograniczona. Poza obrazkami powszechne jest również umieszczanie na ścianach w ten sposób różnorodnych napisów. Ten rodzaj dekoracji ściennej świetnie sprawdza się przykładowo pokój dziecka. Można tam na ścianach przykleić na przykład obrazki ze zwierzętami czy bohaterami bajek. Naklejki na ścianę zdecydowanie staną się zakupem, z którego będzie zadowolona cała rodzina.

Fototapety i ich zastosowanie

Kolejnym bardzo popularnym obecnie typem ozdoby na ściany są fotoobrazy. Są to obrazy na wielkim formacie, służące do wieszania na ścianach. Jeśli chodzi o fototapety, to wzory można wybierać z puli oferowanej w każdym sklepie, ale również dostarczyć swoją fotografię, na podstawie której stworzy się obraz na wielkim formacie. Tego typu ozdoby są często stosowane przykładowo w lokalach gastronomicznych, w których chętnie wykorzystuje się motywy z widokami dużych miast.

Tags: ozdoby, obrazy, fototapety