Nakarm swojego brzdąca pyszną i sycącą kaszką

Posted on 16/06/2020 7:57am

Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, bananowa a może waniliowa? Mleczna, na bazie ryżu ewentualnie wielozbożowa? Kaszek zadedykowanych dzieciom jest tyle, iż trudno jest wybrać konkretną. Czym się kierować przy wyborze jej kupna?
Istotną sprawą jest wiek niemowlęcia. Firmy żywieniowe drukują na opakowaniu istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można dostarczać maluchowi dany produkt. Jednak nie zawsze musimy tej informacji ślepo ufać. Z podawaniem nowych produktów nie musimy się spieszyć. Jeżeli lekarz do którego mamy zaufanie nie nakaże innego postępowania, kaszkę najlepiej wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną od czwartego miesiąca.Czas na obiad
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
Najpierw ostrożnie wprowadźmy kaszki bezmleczne i pozbawione glutenu: kukurydziane i ryżowe, wyłączając przez to ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.Gdy zaistnieje sytuacja, że maluch zainteresuje się smakiem jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Tu wybór jest bardzo duży.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://podologmarcinkowska.pl/), która opisuje analogiczne wątki, też będą z pewnością interesujące.

Im maluch jest starszy, tym bardziej oryginalne smaki możesz mu zaoferować. Około dziesiątego miesiąca możemy przechodzić na kaszki pszenne i wielozbożowe, oraz bogatą w witaminy owsiankę.

Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st.

Interesuje Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to poznaj ten użyteczny link (www.varsovia.edu.pl/). Zgłębisz tam informacje, które okażą się dla Ciebie absorbujące.

i podajemy od razu po przygotowaniu. Decydujemy się na tę gęstość, która szczególnie odpowiada naszemu dziecku. Możemy przygotować gęstą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, która będzie łatwiejsza do przełknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że każdy mały człowiek potrzebuje na co dzień wskazanej dawki witamin i składników mineralnych. Sporą ilość możemy dostarczyć mu właśnie jadając kaszkę. Ich formuła opracowana została we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy idealnie znają potrzeby dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli pewność iż zapewniamy mu zdrowie i radosny uśmiech.