Nauka dzięki zabawie, to chyba najlepszy sposób, ażeby czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś takiego rozwiązania? Nigdy nie jest za późno

Posted on 17/11/2019 7:32am

Jak okres dzieciństwa, to i frajda, tu nie ma nawet pola dla żadnych pertraktacji. Wiadomo, jak dzieciństwo to również nauka i obowiązki, ale bardziej z przymrużeniem oka. Trzeba nauczać nasze pociechy, aby sprzątały po sobie, by być odpowiedzialnym w tej materii i nie oczekiwać, aż mama czy tata to zrobią. Jednakowoż, to jest jakby punkt poboczny, jaki wspaniale uzupełnia się z uciechą podczas zabawy. Pragniesz pobawić się kolejną zabawką? Posprzątaj to, czym bawiłeś się dotychczas. Działa? Działa!
Plac zabaw dla dzieci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
To najprawdopodobniej najkorzystniejszy sposób, bo jeśli pozwolimy dziecku na korzystanie z każdej zabawki bez żadnej kontroli, to cały dom będzie pełny zabawek. Żadna z nich nie będzie miała swojego miejsca, dziecko natomiast nie będzie miało wyrobionego przyzwyczajenia sprzątania po sobie, nie będzie także miało żadnego poszanowania dla zabawki, jaką może wszędzie porzucić. A jaki płacz dodatkowo będzie, gdy nagle upomni się o zabawkę, którą gdzie rzuciło w kąt i aktualnie nikt nie wie, gdzie jest.


Dlatego tak istotne jest, by naszego malucha od małego uczyć porządku. Co ważne, nie wyklucza to fantastycznej zabawy, ponieważ sprzątanie także może być rewelacyjną zabawą. Najlepiej kup dla swojego dziecka wielkie pudło, do którego będzie mogłorzucać każdą z zabawek. Uprzątnięcie takich zabawek jest bardzo łatwe, a można zorganizować ciekawą zabawę, przykładowo, kto pierwszy zbierze zabawki z ziemi i wrzuci je do pudła.

Nasze następne teksty są podobnie interesujące, jak ten. Zatem najedź na link tutaj (http://kodak.wroclaw.pl/) i oglądaj rzetelne posty. Zachęcamy!

Należy mieć to na uwadze, to bardzo istotne dzisiaj, żeby nasze dziecko rozwijało się poprzez zabawę, szczególnie iż jest tak dużo wspaniałych możliwości zabawy (przeróżne, na przykład, tanie trampoliny (sprawdź na GardenCenter.pl) czy domki dla dzieci (sporo więcej odnajdziesz na GardenCenter.pl)), dostępne cenowo dla coraz większej liczby rodzin.
Jednocześnie jak zabawa to i od razu obowiązkowe sprzątanie. To najprawdopodobniej najlepszy sposób, żeby w tak młodym wieku nauczyć tego dobrego nawyku nasze pociechy. Jeśli to zaniedbamy możemy mieć trudności w przyszłości, ponieważ dziecko nie wyrobi w sobie tych pożytecznych nawyków i za każdym razem będzie się bronić, ażeby poza zabawą nie zajmować się sprzątanie po sobie. Nie brońmy się w tym momencie deficytem czasu lub zmęczeniem, taka nauka naprawdę nie wymaga specjalnie dużo czasu, po prostu chwili czasu, odrobiny cierpliwości. Zobaczysz, że zaprocentuje to na przyszłość.

Tags: zabawki, zabawa, uczyć, nauczyć