Nauka fruwania na paralotni

Posted on 12/06/2020 8:18am

Lot na paralotni może niektórym przywodzić na myśl skoki ze SPAdochronem. W obydwu sytuacjach mięciutki płat nośny zapewnia nam unoszenie się w powietrzu i miarowe opadanie na ziemię.


Różnica polega na tym, że spadochron otwiera się po skoku z aeroplanu, innymi słowy dopiero w powietrzu, z kolei paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed startem.
język
Author: NVIDIA
Source: NVIDIA


Lot paralotnią jest w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej dostępny aniżeli w przeszłości. Wystarczy wybrać sprawdzoną szkołę latania po czym możemy rozpoczynać kurs paralotniarstwa.


hol w hotelu
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


smartfon
Source: www.morguefile.com


Nim postawimy na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wyselekcjonować sprawdzoną szkołę oferującą tego wariantu lekcje. Przed wydaniem pieniędzy na szkolenie parolotniowe warto dowiedzieć się jak najwięcej o szkoleniu oraz nauczycielach z opisów jak też opinii odszukanych na stronach www czy zasięgniętych u znajomych. Powinno się również pamiętać, że paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od pogody, toteż trudno przewidzieć, czy instruktaż skończy się kilka dni, czy może miesięcy po jego rozpoczęciu. Powinno się również uzbroić się w wytrwałość – nauka wymaga czasu i praktyki, i nie wszystko zrozumie się zaraz.


Jak wygląda szkolenie paralotniowe? Nauka latania na paralotni dzieli się na 3 fazy. Pierwszy stanowią zajęcia na ziemi, w trakcie których nauczyciel przekazuje wiedzę teoretyczną na temat paralotniarstwa i objaśnia, do czego służą poszczególne fragmenty sprzętu.
Dalszy etap to zajęcia praktyczne na płaskim podłożu, w toku których uczeń może przyswoić kierowanie paralotnią bez odbijania się od podłoża. Trzecią fazę stanowi lot paralotnią.

Tags: Internet, SPA, nauka, czas, rzeka