Nauka języka - jaką metodę wybrać?

Posted on 09/10/2020 8:34am

Znajomość języków obcych to dziś niezbędna umiejętność, jeśli mamy zamiar dostać dobrą pracę. W wielu branżach kontakty międzynarodowe są istotnym elementem firmy. W wyniku czego pracodawcy coraz częściej poszukują kompetentnych kandydatów, którzy znają język obcy na poziomie średnio zaawansowanym.


Nauka, edukacja
Author: shho
Source: http://www.sxc.hu
Dla młodych ludzi uczenie się języków obcych nie stanowi problemu. Większość zaczyna już edukację w tym kierunku w przedszkolu, by później kontynuować ją na kolejnych poziomach. Niestety poziom nauczania w wielu państwowych placówkach wciąż nie jest zbyt wysoki, często brakuje dodatkowych pomocy naukowych. Wtedy należy zadbać o przyszłość naszego dziecka i zapewnić mu kontakt z językiem angielskim poza szkołą.

Mogą to być na przykład Przedszkole Guzik zajęcia z lektorem. Taka forma nauki jest bardzo efektywna pod warunkiem, że dziecko jest zdyscyplinowane, żeby doskonalić swoje umiejętności. Podczas korepetycji lektor może skupić się na problemach i postępach swojego podopiecznego, a także dostosować plan nauki, uwzględniając ucznia. Jeśli dziecko jest już na poziomie średnio zaawansowanym warto wykupić kilka godzin z nativie speakerem. Możliwość słuchania naturalnego akcentu są w tym wypadku bezcenne.

przeglądanie książki
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Jeśli musimy lepiej się zmotywować i ćwiczeń z gramatyki, zdecydowanie lepiej wybrać szkołę językową. Aktualnie oferta tego typu usług jest bardzo szeroka, szczególnie w większych miastach. Czasami jednak nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru kursu. Naturalnie głównym kryterium może być cena, jednak nie zawsze jest to najlepsze podejście. Warto również dowiedzieć się, z ilu osób składa się grupa uczących się.

Przykładowo szkoła językowa w Gdyni może oferować niskie ceny, ale okaże się, że lektorzy prowadzący zajęcia ledwo ukończyli studia. Najrozsądniej jest wybrać szkołę, która może pochwalić się dobrymi opiniami zadowolonych klientów.
Zdecydowanie lepiej prezentują się również szkoły, które oferują kursy przygotowujące do uzyskania certyfikatów językowych na różnym poziomie.

Bardzo pomocne w samodzielnej nauce języka angielskiego są również nowoczesne szkoły językowe on-line. Zwłaszcza w nauce słownictwa za niewielką opłatą abonamentową, otrzymamy dostęp do prostego w obsłudze systemu. Jest to przede wszystkim duże ułatwienie w tworzeniu list słówek. E - learning znacznie ułatwia i uatrakcyjnia naukę.

Tags: kurs, edukacja, uczeń, języki obce, Lektor, poziom nauczania, szkoła językowa w Gdyni