Nauka przez zabawę

Posted on 29/12/2021 7:36am

Każdy świeżo upieczony rodzic musi zdecydować, jak dobrze wychować dziecka. To wszakże niezwykle odpowiedzialne zajęcie – w czasie wielu lat edukacji kształtuje się wyjątkowego człowieka.
To naturalne, że czasem zwyczajnie nie ma chęci i łatwiej dać zabawki i uruchomić maluchowi tv, jednak takie chwile nie mogą zdarzać się cały czas. Należy z całą mocą zaznaczyć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie uruchamia umysłu malucha, lecz też jest odpowiedzialne za cofanie się w rozwoju!

meble   zabawki
Author: FM Gawin
Source: FM Gawin
Powinieneś swojemu dzieciakowi kupić dobre zabawki edukacyjne (zobacz zabawki manualne od eduleon.pl). Czym się takie artykuły charakteryzują? Przede wszystkim tym, że mogą prawidłowo zjednoczyć zabawę ze stymulacją mózgu. Nie kupuj dziecku idiotycznych figurek robotów ze spluwami. Podaruj mu raczej parę pudełek tradycyjnych klocków, z których maluszek będzie mógł konstruować co tylko wymyśli. Konstruowanie mocno stymuluje intelekt - mocno ćwiczy części umysłu, które są odpowiedzialne za imaginację oraz talenty manualne. Dużo eksperymentów naukowych stwierdziło, że dorośli ludzie, którzy w dzieciństwie budowali klockami, legitymują się dużo większą inteligencją i wyobraźnią od tych dorosłych, którym niezbyt mądrzy rodzice odpalali odmóżdżające bajki w tv.

Warto zaznaczyć, że najkorzystniej berbeciowi odciąć całkowicie dostęp do odbiornika. Bierne wpatrywanie się w skaczące obrazki jest zabójcze dla szarych komórek.

Te wpisy z serwisu (http://www.kartkownia-zaproszenia.pl/winietka-burgund), które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się pomocne - są one godne uwagi i potrafią Cię miło zadziwić.

Zupełnie inaczej jest w przypadku peceta – warto, aby maluch spędził parę chwil przed ekranem, ale oczywiście przy twojej pomocy. Aktualnie zdolność używania komputera i znajomość cyberprzestrzeni są kluczowe. Wiedz również, że gry wideo nie są wcale tak okropne, jak to usiłują mówić nam rzekomi specjaliści, a tak naprawdę ignoranci. Rzecz jasna pilnuj dzieciaka, by nie grał w pozycje, które są przeznaczone dla dorosłych. Własnoręcznie wybierz dla latorośi atrakcyjną i mądrą grę. Gra wideo może mieć identycznie dobroczynny wpływ na rozum malucha, co normalne zabawki edukacyjne (zobacz gry edukacyjne od eduleon.pl).

Tags: komputer, rodzice, zabawa, mózg, gry, bajki, ludzie