Niecodzienne metody sprawdzania swojego logicznego myślenia czyli co mogą zaproponować pokoje typu escape room

Posted on 02/01/2021 10:49am

Ludzie od wieków lubią najróżniejsze zagadki, a najlepsze będą takie, w jakich mogą się sprawdzić. Dlatego też cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze gry które sprawdzają umiejętność odpowiedniego myślenia i analizowania zdarzeń.

escaperoom
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Jednak niektórym i to będzie mało i szukają czegoś co jeszcze bardziej ich zaintryguje. I niektórzy faktycznie znajdują, przykładowo w pokojach znanych jako escape room. Zainteresowanie taka formą zabawy przyszło do naszego kraju z Zachodu, gdzie cieszy się sporą popularnością.

Na pewno przyda Ci się moja witryna (http://www.e-hunter.pl/pilka-dla-psa-niezniszczalna-kong-ball-extreme) z informacjami, które dotyczą zamieszczonego tutaj wpisu. Nie zwlekaj zatem i wejdź w podany tutaj link.

Także u nas cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo nie brakuje ludzi, którzy lubią się wszelkimi sposobami sprawdzać, jednocześnie doskonale się bawiąc. W kilku słowach pokoje typu escaperoom to nietypowe zespołowe gry w świecie rzeczywistym, które mają na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W grach takich uczestnicy są zamykani do odpowiednio przygotowanego pokoju, pełnego różnych przedmiotów. W pokoju umieszczone są też wskazówki, dzięki którym można będzie znaleźć wyjście i się uwolnić, lecz jeśli ktoś będzie myślał że te zagadki będą proste, to jest w duży błędzie.W tradycyjnej sesji w takich grach uczestniczy od dwóch do pięciu osób. Ich ilość uzależniona będzie od gabarytów samego pokoju, który przeważnie nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Standardowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestniczący mają od kilkudziesięciu minut do godziny, i jak się okazuje, raczej przez tę godzinę prosto nie będzie.

Łamigłówki są trudne i zaskakujące, i duża ilość zespołów niestety zostaje na zawsze uwięziona w zamknięciu. Oczywiście ta wieczność to czas, gdy obsługa pojawi się żeby wszystko otworzyć i wypuści pechowych uczestników. W Polsce pokoje tego typu są do znalezienia w paru miastach i cały czas pojawiają się następne. We wszystkich takich klubach jest przeważnie kilka pokoi, jakie można albo zupełnie niezależnie pokonywać, albo przechodzić między nimi. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, to wszystko ma na celu zaskoczenie uczestników i sprawienie, aby za każdym razem coś innego mogli odkryć - rezerwacja online.

Tags: zespoły, zagadki, wyjście, łamigłówki