O ciekawych gadżetach, które mogą być potrzebne świeżo upieczonym matkom

Posted on 22/06/2018 4:39am

Nastoletni rodzic musi zmierzyć się z wieloma kłopotliwymi i do tego niełatwymi do przewidzenia sytuacjami. Ciąża trwa jednakże 9 miesięcy, więc na gruntowne przygotowanie się do roli matki jest w miarę dużo czasu.


Bardzo przydatne okazują się tutaj rady położnych, niedoszłych babć, jak również wartościowe magazyny i książki na podany temat. Wiedza encyklopedyczna bywa rzecz jasna istotna, ale najlepszym sprawdzianem rodzicielskich kompetencji jest natomiast samodzielne opiekowanie się kilkudniowym szkrabem. Ciężar odpowiedzialności najczęściej spada na mamę, choć w obecnych czasach udział ojców w wychowywaniu pociech jest coraz większy.
niemowle
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com

O nabyciu łóżeczka, przynajmniej kilku ciuszków w najmniejszych rozmiarach lub różnych specyfików do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków i pampersów pomyśli zasadniczo każdy rodzic. Jednak w galeriach handlowych i w sieci pojawiło się mnóstwo ciekawych i równocześnie przydatnych gadżetów. I jeżeliby ktoś uparcie twierdzi, że termofory są idealnym prezentem jedynie dla babć, to na pewno nie wie, że się myli.

Maleńkie rączki czy nóżki marzną o wiele szybciej aniżeli dłonie ludzi dojrzałych, dlatego też termofor dla niemowląt bywa wyjątkowo przydatny (warto sprawdzić: https://www.fiorino.eu/sklep/kategoria/termofory-10193/) - zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz panują ujemnie temperatury. Skądinąd trzeba też zauważyć, że tego rodzaju akcesoria do złudzenia przypominają zabawki - przeważnie wyglądają niczym pluszowe zwierzaki, a intensywne kolory przykuwają wzrok smyka
niemowle
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
.


Karmienie naturalne może na początku sprawiać nastoletniej mamie dość dużo problemów. Dodatkowo po porodzie, a zwłaszcza po cesarskim cięciu każdej dwudziestolatce trudno znaleźć wygodną pozycję. A i dziecku trzeba zagwarantować poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Wytwórcy artykułów dla mam na szczęście nie zapominają o takich potrzebach. Na przykład poduszka rogal doskonale sprawdza się podczas pierwszych karmień (sprawdź: www.fiorino.eu/sklep/kategoria/poduszka-rogal-do-karmienia-10187/), jak i potem, gdy młoda mama powoli zaczyna dochodzić do wprawy. Natomiast gdy kobieta chce albo po prostu musi karmić sztucznie, to wybór wszystkich wymaganych akcesoriów zapewne jej nie rozczaruje. W sprzedaży są dzisiaj bowiem dostępne tak silikonowe smoczki, plastikowe lub szklane butelki, jak i funkcjonalne laktatory oraz podgrzewacze, jak również sterylizatory.

Tags: zabawki, akcesoria, karmienie