Bardzo duża popularność piłki nożnej w naszym kraju, jak zaczyna wyglądać uczenie młodzieży i dzieci w szkółkach piłkarskich.

Posted on 04/08/2022 7:26am

Piłka nożna od dawna jest najbardziej popularnym rodzajem sportu w naszym kraju. Pomimo tego że że wyniki narodowej reprezentacji pozostawiają wiele do życzenia, to bez przerwy ogromne ilości dzieci i młodzieży całymi dniami przesiadują na boiskach, wykorzystując każdą wolną chwilę do tego, żeby w coś zagrać. W ostatnich latach zmieniło się mocno się podejście do kształcenia młodzieży, dziś w większości miast już nawet maluchy mogą mieć okazję trenowania pod okiem doświadczonych trenerów.

Mecz
Author: Charles "Andy" Lee
Source: http://www.flickr.com
I takie zajęcia cieszą się niesamowitym zainteresowaniem, na niektóre z nich są rezerwowe kolejki nawet na dwadzieścia dzieci. W najmłodszych grupach dzieciaki przede wszystkim doskonale się bawią, poznając jednocześnie podstawowe elementy grania w piłkę, lecz w starszych treningi są już znacznie bardziej zaawansowane. Zaczyna się w nich pojawiać dużo techniki, wytrzymałości i szybkości, przez co młodzi sportowcy coraz więcej umieją. Już po drugie klasie większość klubów bierze udział w różnych zawodach, jakie dodatkowo dają tak ważny element rywalizowania. Tutaj odnajdziesz więcej: piłki puma.Jeśli tylko będzie pozwalała pogoda, to piłkarskie treningu przeważnie się odbywają na otwartych boiskach, a w zimie z reguły to będzie sala gimnastyczna. W związku z tym konieczne jest, aby trenujące dziecko miało odpowiednie obuwie na każdy z takich treningów.
Na zajęcia na sali najbardziej odpowiednie będą halówki albo trampki na płaskiej podeszwie, właśnie tego typu rodzaj butów sprawdza się na parkiecie. Za to na sztuczne i naturalne boiska niezbędne będą wygodne korki ace junior, mają one podeszwę z dużą ilością korków, przez co nie będą się ślizgać w czasie biegania. Zobacz więcej: w trampkach na boisku z trawy jest niezbyt bezpieczne, zwłaszcza gdy jest mokro, bo będą się one po prostu ślizgały. Dzięki korkom na spodzie buty będą dużo bezpieczniejsze w użyciu, co znacznie zredukuje możliwość wystąpienia groźnych kontuzji. Istotne jest również to, że w dobrych piłkarskich butach dużo się również gra, w przypadku starszych zawodników na którymś etapie zaczyna to mieć coraz większe znaczenie.

Tags: piłka, podeszwa, boisko, urazów